Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Forum: TALİMAT, PROSEDÜR ve EĞİTİM » Merkezi Sterilizasyon Ünitesi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

özellikli birim farkı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ejder78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 149
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı ejder78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: özellikli birim farkı
    Gönderim Zamanı: 15/Temmuz/2013 Saat 09:26
Bugüne kadar merkezi sterilkizasyon ünitesinde özellikli birim farkı alıyorduk.Bu ay farktan çıkarıldık.Bakanlığın sadece ameliyathaneye çalışan ve içinde bulunan birimlere fark ödenir diye bana göre saçma sapan bir yönergesini önümüze koydular.Biz ameliyathanenin içinde değiliz asansörle ameliyathaneye bağlıyız bir lat katındayız.Ama şöyle bir durum var kirli setleri yıkama kurulama sarma paketleme her türlü işi biz yapıyoruz.Ekstradan hastanenin tüm birimlerine hizmet veriyoruz.Bu durumda olan arkadaşlar fark alabiliyorlar mı? Bunun için ne yapabiliriz ? Lütfen yardım edin,bakanlığın bu saçma yönergesine göre daha çok çalışana daha az ödeme yapın gibi bir sonuç çıkıyor.
Yukarı Dön
ejder78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ejder78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Temmuz/2013 Saat 11:08
Sanırım aynı durumda olan başka birimler yok.Peki herkez fark alıyor mu?
Yukarı Dön
MustafaAytac Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Mustafa Aytaç

Puanlar: 2383
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MustafaAytac Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Temmuz/2013 Saat 13:46
Ameliyathane içerisinde değilseniz riskli birim farkı alamassınız hoş sterilizasyon unitesinin amliyathane içinde olmazı çok zor. 

siz altındasınız ve giriş bolumunuz nerden yani soyunma kabinleriiz amliyathane ile aynı yerde ise hak talep edebilirsiniz faklı bir girişiniz varsa sorun var.

umarım bu sorun bir an once cozulur sterilizasyon unitesindeki risk ameliyathaneden daha fazla
Mustafa AYTAÇ
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi
M.S.Ü Sorumlusu
mustafa@das.org.tr
www.mustafaaytac.com
Yukarı Dön
ejder78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ejder78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Temmuz/2013 Saat 14:21
Alt katındayız giriş kapılarımız ayrı.ama yönergede şöyle bir saçmalık var,sadece ameliyathaneye çalışırsa alır hem ameliyathane hem birimlere çalışırsa alamaz.yani çok çalışan az alır mantığı.sonuçta kirli malzemeler bize geliyor yıkama sarma her işlemini biz yapıyoruz,bu risk değilde nedir? Mustafa bey sizin hastanede uygulama nasıl,riskli birim farkıı alabiliyormusunuz 
Yukarı Dön
Reyhan Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 867
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Reyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Temmuz/2013 Saat 08:36
Sayın Ejder78
Sizin durumunuzda olan birçok ünite çalışanı var.Alamıyorlar birim farklarını.
Reyhan İNCE KASAP
Giresun/Bulancak Devlet Hastanesi
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü
Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi

Yukarı Dön
ceyhan_m Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 7
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ceyhan_m Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Temmuz/2013 Saat 11:31
Evet arkadaşlar... Sterilizasyon Ünitesinin Riskli birim olduğunu ispat edememiş bir halimiz var malesef kime nasıl anlatırsan anlat herkes sana hak verir ama bişiy yapamaz.. Elveda sterilizasyon...!
Yukarı Dön
sinem.kent Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinem.kent Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ağustos/2013 Saat 12:42
ben sonuna kadar özel birim farkını hakettiğimizi düşünüyorum. ama resmi bir yazı yayınlanmadığı sürece biz maalesef hiçbirşey yapamıyoruz.
Yukarı Dön
ejder78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ejder78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Ağustos/2013 Saat 09:29
Sıkıntı burada işte ameliyathane malzemeyiş kullanıyor sonra kanlı kalıntılı bütün aletleri gönderiyor,temizle kurula tek tek kontrol et sar steril et bunlar risk değilde nedir anlamamak istiyorlar.yada anlamamak işlerine geliyor.Zaten buhar otoklavlar başlı başına birer bomba,dikkat edilmezse büyük kazalara sebeb olabilecek cinsten.Diyaliz birimi bile özellikli birim sayılırken sterilizasyon muallakta bırakılmış.İnsanların severek yaptığı işten soğutulması cidden çok kötü birşey.
Yukarı Dön
MustafaAytac Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Mustafa Aytaç

Puanlar: 2383
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MustafaAytac Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Ağustos/2013 Saat 17:12
Herkezin en buyuk sıkıntısı bu 
bu konuda DAS yönetime bir öneri sundum sanırım DAS Derneği bu konuda bir çalısma yapılacak bakanlık düzeyinde umarım başarılı olur ve umarım hızlı olur. bu mesleğin sevenlerine bir müjde olur..
Mustafa AYTAÇ
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi
M.S.Ü Sorumlusu
mustafa@das.org.tr
www.mustafaaytac.com
Yukarı Dön
sinem.kent Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinem.kent Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Ağustos/2013 Saat 09:06
inşallah en kısa zamanda bu konuda birşey yapılır. kan var, gürültü var, ağırlık taşıma var, ayakta çalışma var, kapalı ortam, etilen gazı var, basınçlı buharla çalışan makineler var, bir sürü kimyasal var ama riskli ortam sayılmıyor. mesleğimizi gerçekten sevenler olarak bu haberin gelmesini dört gözle bekliyoruz.
Yukarı Dön
ejder78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ejder78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Ağustos/2013 Saat 13:32
Yataklı tedavi kurumları işletme yönetmeliğine göre M.S.Ü. tanımında kullanılan birim tarafından yıkanarak sterilizasyona hazır hale getirilen malzemeler steril edilmek üzere sterilizasyon sorumlusuna verilir diye bir ibare var.Peki bu fark alamayan birimler yıkama işlemi yapmıyorlarmı.Bu madde gayet açık yazılmış.Ben bu konuda dilekçe verdim ve yönetimle ters düştük '' fark alamazsam yıkamayızda diye diretiyoruz'' ama sonuç alamadık henüz.Diğer arkadaşlar ne durumda acaba?
Yukarı Dön
flzgnc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı flzgnc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Ağustos/2013 Saat 12:07
evet kesinlikle haklısınız. Sterilizasyon ünitesi çalışanlarınında bunu hakettiğini düşünüyorum. Çünkü streilizasyon birimi ameliyathane kadar riskli bir birimdir ve bu iki biriminde bir bütün olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. 
Yukarı Dön
EylemSerinkaya Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 25
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EylemSerinkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Eylül/2013 Saat 15:06
Sevgili arkadaşım Mustafa DAS yönetimine sunduğun önerinin kabul edilip bir an önce DAS DERNEĞİ aracılığı ile faaliyete geçmesi dileğimizdir.Umarım Sterilizasyon Ünitesi Statüsü olması gerektiği yere en kısa zamanda getirilir, çalışanlar daha mutlu ve huzurlu olurlar...
omü tıp fak hast.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör