Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Forum: M.S.Ü. ÇALIŞMA VE İŞLEYİŞ » M.S.Ü Ekibi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sterilizasyon ünitesi riskli birim ek ödemesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
serdarca70 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdarca70 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sterilizasyon ünitesi riskli birim ek ödemesi
    Gönderim Zamanı: 26/Ağustos/2012 Saat 12:14
    Arkadaşlar sterilizasyon ünitesini riskli birimden çıkarmaya çalışıyorlar bakanlığa sormuşlar bakanlık riskli birimden ek ödeme alamazlar demiş o zaman bizim de ameliyathaneye verdiğimiz özel hizmeti kaldırmamız gerekmez mi yani alet yıkama dizme malzeme depolama hepsini biz yapıyorduk riskli birim kaldırıldığı hastanelerde bu işleri taşeron firma elemanlarına yaptırarak bu sorunu çözmüşler ama bizde çalışan herkes kadrolu sağlık personeli sizlerde durum nedir
2.das okulu mezunu
Yukarı Dön
MeralŞAHİNDEMİR Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 1308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MeralŞAHİNDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Ağustos/2012 Saat 00:08
Bizim kurumda ameliyathane sorumlu hekimine bağlı çalıştığı için yıllardır sorunsuz olarak riskli birim olarak değerlendirildi. Bu konu ile ilgili dava örneği de mevcut ancak sizin gibi sorun yaşayan kurumlar da bulunmakta. bakanlığın yeni yapılanma sürecinde nasıl bir tutum sergilenecek göreceğiz. Bu konuda sendikalar aracılığı ile tekrar çalışmalar yapılmalıdır.
Kolaylıklar diliyorum.
Meral ŞAHİN DEMİR Prof.Dr.İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi-Giresun

sahinmeral28@gmail.com
Yukarı Dön
MustafaAytac Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Mustafa Aytaç

Puanlar: 2383
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MustafaAytac Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2012 Saat 09:17
Bakanlıkda sanırım sordukları kişi tam olarak sterilizasyon unitesinin ne iş yaptıgını bilmiyordur kurumdaki idarecide biz sorduk yok böle bişe diyerek işin kolayına kacmakta
kacın bakalım nereye kadar kacacaksınız eninde sonunda kabul edecekler bunun için mucadeleden yılmayalım arkadaslar..

Şunu herkez bilsin en riskli alanlardan biri sterilizasyon unitesidir.
özellikle sterilizasyon unitesi yıkama bölümünde çalısmayan bunu anlamakda zorlanır.

Mustafa AYTAÇ
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi
M.S.Ü Sorumlusu
mustafa@das.org.tr
www.mustafaaytac.com
Yukarı Dön
AytenDuran Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge
Ayten Duran

Puanlar: 448
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AytenDuran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2012 Saat 10:28
    Bende Mustafa beye katılıyorum ülkemizde mücadele etmeden haklarımıza kavuşma ihtimali cok az sterilizasyon en riskli alanlardan birisi oyuzdende bundan faydalanmalı ama bunun için mücadele edilmesi gerekiyorsa da yılmamalı ve haklarımızı sonuna kadar aramalıyız .Hepimize kolay gelsin
aytenduran
Yukarı Dön
ejder78 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 149
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ejder78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Aralık/2013 Saat 11:28
Aynı durum bizimde sorunumuz bunca aydır veriyorlardı,birden kestiler hakkımızı aramaya kalkıncada verdiğimizide geri alırız gibi aba altından sopa gösterdiler.Ellerinde ameliyathane içinde değiliz ve başka birimlerede hizmet veriyoruz diye bir belge var bu yüzden vermiyorlarmış.Yani sadece ameliyathaneye çalışsak ve içinde olsak verecekler ama biz bütün hastaneye ve ameliyathaneyede çalıştığımız için alamıyormuşuz.Bu genelgeyi yazan yetkili çok çalışana az az çalışana çok para verin demek istemiş ama ne dediğini kendide anlamamış sanırım.bu uygulamalar insanı işten soğutuyor.Bir genelge varsa lütfen paylaşın bu magduriyet giderilsin
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör