Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Forum: ENFEKSİYON KONTROL » Kalite Performans Kriterleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

e-SKS / Sağlıkta Kalite Standartları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
SevdaKarakılıç Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1184
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: e-SKS / Sağlıkta Kalite Standartları
    Gönderim Zamanı: 07/Ekim/2012 Saat 12:21
"e-SKS Akademi"de İkinci Canlı Konferansımız: “SKS Doküman Yönetim Sistemi”…

e - SKS Akademi eğitiminde ikinci canlı konferansımız Hacettepe Üniversitesi’nden Sayın Uzm. Mehmet SALUVAN tarafından 17 Ekim 2012 tarihinde 15:30 ile 16:30 saatleri arasında "SKS Doküman Yönetim Sistemi" konusunda yapılacaktır.

Önemle Duyurulur!!!

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=868
Sevda KARAKILIÇ
İnfeksiyon Kontrol Hemşiresi
Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi,İstanbul
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ekim/2012 Saat 12:22
“e-SKS Akademi” Eğitim Programları İçin Başvurular Başlıyor...

“e-SKS Akademi”de Sağlık Çalışanları için oluşturulan 3 Eğitim Programı başvuruları 08 – 12 Ekim 2012 tarihleri arasında “e-SKS Akademi” web sitesi Başvuru sekmesinde yer alan Sağlık Çalışanı Formu doldurularak yapılacaktır.

Eğitim Programlarına başvurular yapılırken ilgili Eğitim Programı için aşağıdaki linkte belirtilmiş Katılımcı Profilinize uygun olan eğitim programına başvuru yapmanız önem arz etmektedir.

Önemle duyurulur…

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=869
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Ekim/2012 Saat 18:58
e-SKS Akademi’de “SKS Doküman Yönetim Sistemi” konusunda verilecek olan Canlı Konferans katılımcıları belirlenmiştir!

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=871

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Ekim/2012 Saat 19:52
3. SKS Okulu “Kürsü Sizin Yarışması”nı Kazanan Güneş Grubu Üyelerinin Eğitim Programlarına Katılımları Hakkında!!!

3. SKS Okulu kapsamında gerçekleştirilen “Kürsü Sizin Yarışması”nda 1. (birinci) seçilen Güneş Grubu üyelerinin e-SKS Akademi’nin ilk öğrencileri olma hakkını kazanmış olmaları sebebiyle, aşağıdaki linkte adı ve soyadı belirtilmiş olan Grup Üyelerinin yine aşağıdaki linkte bulunan Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak 17 Ekim 2012 mesai bitimine kadar bilgi@esksakademi.com e-posta adresine göndermesi gerekmektedir.

e-SKS Akademi Eğitim Kurulu, Eğitim Programlarının katılımcı profili ve kontenjanlarını da dikkate alarak grup üyelerini Eğitim Programlarına yerleştirecek olup kullanıcı adı ve şifreleri ilgililerin e-posta adreslerine gönderilecektir.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=872
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Ekim/2012 Saat 19:53
“e-SKS Akademi” de ikinci canlı konferans tamamlandı…

Yoğun katılım ve paylaşımın yaşandığı “e-SKS Akademi”nin ikinci canlı konferansı 17 Ekim 2012 tarihinde 15.30 – 17.00 saatleri arasında “SKS Doküman Yönetim Sistemi” konusunda gerçekleşmiştir.

Sayın Uzm. Mehmet Saluvan tarafından verilen konferansta sorulan sorular ve cevapları web sayfamızda yayınlanacaktır.

“e-SKS Akademi”de eğitim çalışmalarımızı, Sağlıkta Kalite Standartları farkındalığını ve nitelikli insan gücü kapasitesini artırmak amacıyla her zaman gelişime açık bir şekilde sürdüreceğimiz inancıyla tüm katılımcılara teşekkür eder, bundan sonraki katılımcılara başarılar dileriz.

e-SKS Akademi Eğitim Kurulu

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=875
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ekim/2012 Saat 21:43
e- SKS Akademi Eğitim Programları katılımcı listeleri ilan edilmiştir!!!

e–SKS Akademi Eğitim Programlarına yoğun başvuru gerçekleşmiş olup, kontenjanın sınırlı olması nedeniyle tüm adaylara yer verilememiştir. Başvurular arasından Eğitim Programlarına alınacak katılımcılar, Eğitim Kurulumuzca yapılan değerlendirme sonucunda belirlenmiştir. Bundan sonra da eğitim faaliyetlerimiz yoğun bir şekilde devam edecektir.

Sağlıkta Kalite Yönetimi Eğitim Programı Katılımcı Listesi 2012/Güz Dönemi
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ekim/2012 Saat 21:44
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ekim/2012 Saat 21:46
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Kasım/2012 Saat 20:34
e-SKS Akademi’de “SKS Doküman Yönetim Sistemi” konusunda verilen Canlı Konferansta katılımcılar tarafından sorulan soruların cevapları yayınlanmıştır!

İlgili Link

20121102_203407_dyssoncevap.pdf
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Kasım/2012 Saat 23:11
e- SKS Akademi Üzerinden Değerlendiricilere Yönelik Bilgilendirme Yapılacaktır!

Sayın Değerlendirici/Değerlendirici Adayı,

Genel Müdürlüğümüzce, kamu ve özel sağlık kurumlarında 17 Ekim 2012- 25 Ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, 2012 yılı 2. Dönem SKS Değerlendirme süreci hem Bakanlığımız hem değerlendirilecek kurumlar açısından büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda, siz değerlendirici / değerlendirici adaylarımızı bilgilendirmek ve sürecin işleyişine olumlu katkı sağlamak amacıyla e-SKS Akademi üzerinden bilgilendirme yapılacaktır.

6-12 Kasım 2012 tarihlerinde, size daha önceden gönderilen kurumsal kalite sistemi kullanıcı adı ve şifreniz ile www.esksakademi.saglik.gov.tr adresinden giriş yaparak, değerlendirme menüsü altında yer alan aşağıdaki konularda verilen eğitimlere katılabilirsiniz.

Değerlendirici Bilgilendirme Programı Konuları:
*Değerlendirme Esasları
*Değerlendiriciler İçin İletişim Becerileri
*Uygulama Pratiğinde Standartlara Bakış

Not: e-SKS Akademi konferans kullanım kılavuzuna sistem üzerinden erişebilirsiniz.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Kasım/2012 Saat 14:01
e-SKS Akademi Kasım Ayı Konferansı “Klinik Kalite” konusunda gerçekleştirilecektir!

27 Kasım 2012 tarihi saat 20:00-22:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan e-SKS Akademi Kasım Ayı Konferansı,, İngiltere Sağlık Bakanlığı’ndan Sayın Prof. Dr. Mahmood ADİL tarafından “Klinik Kalite” konusunda İngilizce olarak verilecektir.

İlgili Konferansa aşağıda listesi bulunan ve SİYÖS pilot uygulaması kapsamında yer alan Hastanelerden katılımcı alınacaktır. Başvuru için, ilgili kurumların konu ile ilgili yetkilileri, İngilizce bilgisi yeterli kişiler arasından kontenjan sayısı kadar katılımcı için Başvuru Formu doldurulmasını sağlayacaklardır. Başvurular, 21 - 23 Kasım 2012 tarihleri arasında e-SKS Akademi web sitesi Başvuru sekmesinde yer alan Canlı Konferans Başvuru Formunu doldurmak suretiyle yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen ilgililerin kullanıcı adı ve şifreleri, konferans günü Başvuru Formu’nda belirttikleri e-posta adreslerine gönderilecektir.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=890
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
nur. Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nur. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Aralık/2012 Saat 08:39
Sevda hanım merhaba; SKS akademi eğitimleri bittikten sonra sınav yapılacağına dair açıklama vardı.Sınav tarihi hakkında bilginiz var mı?
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Aralık/2012 Saat 09:18
Sınav ile ilgili bir duyuru yapılmadı.
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Aralık/2012 Saat 21:37
"SKS Işığında Sağlıkta Kalite Kitabı 2. Cilt" yayınlanmıştır..

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=899
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Aralık/2012 Saat 14:58
“e-SKS Akademi”de Ocak Ayı Konferansı “Yeni Hastane Yönetimi Yapısında; SKS’nin Yöneticilerin Başarısındaki Rolü ve Önemi” konusunda gerçekleştirilecektir!

e-SKS Akademi’de 2013 yılının ilk Konferansı 16 Ocak 2013 tarihinde 13:00 – 23:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Konferans Eskişehir Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Sayın Uzm. Dr. Kazım SARICI tarafından “Yeni Hastane Yönetimi Yapısında; SKS’nin Yöneticilerin Başarısındaki Rolü ve Önemi” konusunda verilecektir.

İlgili Konferansa Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterlik ve Kurum Yöneticileri katılabilecek olup, başvurular, 02 – 06 Ocak 2013 tarihleri arasında e-SKS Akademi web sitesi Başvuru sekmesinde yer alan “Canlı Konferans Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle yapılabilecektir. Katılımcı listesi 11 Ocak 2013 tarihinde http://www.esksakademi.saglik.gov.tr/ aynı zamanda http://www.kalite.saglik.gov.tr/ adresinde ilan edilecektir.

İlgililerin kullanıcı adı ve şifreleri Konferansın başladığı gün Başvuru Formunda belirtilen e-posta adreslerine gönderilecektir.
İlgililere önemle duyurulur.       

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=901
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Aralık/2012 Saat 14:37
“IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” için uygun görülen Bildiri Tam Metinlerinin ilanı hakkında duyuru!
(02 – 04 Mayıs 2013 / Ankara)
Bakanlığımızca 02 - 04 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan “IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” için gönderilen Tam Metin Bildirilerin Kongre Bilim Kurulu tarafından değerlendirme süreci devam etmekte olup, Kongrede sunulması uygun görülen Tam Metin Bildiriler 15 Ocak 2013 tarihinde Başkanlığımız web sitesinde ilan edilecektir.
İlgililere duyurulur.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=904
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Aralık/2012 Saat 14:38
"SKS Işığında Sağlıkta Kalite Kitabı 3. Cilt" yayınlanmıştır..

SKS 3.Cilt
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Ocak/2013 Saat 21:48
“e-SKS Akademi”de 2013 Ocak Ayı Konferansı, Katılımcı Grupları ve Grup Konferans Tarihleri ilan edilmiştir!

“Yeni Hastane Yönetimi Yapısında; SKS’nin Yöneticilerin Başarısındaki Rolü ve Önemi”
e-SKS Akademi’de 2013 yılının ilk Konferansı Sayın Uzm.Dr. Kazım SARICI tarafından “Yeni Hastane Yönetimi Yapısında; SKS’nin Yöneticilerin Başarısındaki Rolü ve Önemi” konusunda verilecektir.
Konferansa yapılan başvurulardan katılımcı profilindeki özellikleri taşıyan tüm yöneticilerin konferansa kabul edilmesi Eğitim Kurulu tarafından uygun görülmüştür. Bu yoğun talepten dolayı Konferans 4 (dört) grup halinde verilecek olup, grup İsimleri ile her grubun Konferans tarih ve saatleri ayrı ayrı belirlenmiştir. Katılımcılara kullanıcı adı ve şifreleri belirtilen Konferans tarihinde ilgililerin Başvuru Formlarında belirttikleri e-posta adreslerine gönderilecektir.
1. Grup: Genel Sekreterler ve Başkanlar
Konferans Tarih ve Saati: 16 Ocak 2013 / 12:00 – 24:00 arası
2. Grup: Hastane Yöneticileri ve Başhekimler
Konferans Tarih ve Saati: 17 Ocak 2013 / 12:00 – 24:00 arası
3. Grup: Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri
Konferans Tarih ve Saati: 18 Ocak 2013 / 12:00 – 24:00 arası
4. Grup: İdari ve Mali İşler Müdürleri / Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürleri
Konferans Tarih ve Saati: 19 Ocak 2013 / 12:00 – 24:00 arası

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=909
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Ocak/2013 Saat 13:39
   “e - SKS Akademi” Sınavları Hakkında!!!

e – SKS Akademi “Sağlıkta Kalite Yönetimi” ve “Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri” Eğitim Programlarının klasik ve çoktan seçmeli sorulardan oluşan sınavına ilişkin detaylar aşağıda yer almaktadır.

Sınav Tarihi: 23 Mart 2013
Sınav Saati: 13:00 – 14:30
Sınav Yeri: Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dr.Kemal Beyazıt Sosyal Tesisi 2.Kat Konferans Salonu (Sıhhiye/Ankara)

Not: Sınava sadece Eğitim Programlarına katılanlar alınacaktır. Katılımcılar kendi imkanlarıyla sınava katılacak olup herhangi bir görevlendirme yapılmayacaktır.
Önemle duyurulur.

www.esksakademi.saglik.gov.tr
www.esksakademi.com
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Ocak/2013 Saat 19:52
“Tanıtım Stantları” ve “3. SKS Bilgi Yarışması” hakkında duyuru!

(“IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi”, 02 – 04 Mayıs 2013 / Ankara)

“IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” kapsamında gelen yoğun talep ve kongre düzenleme süreci nedeniyle Tanıtım Standı ve 3. SKS Bilgi Yarışması ile ilgili tarihler aşağıdaki gibi güncellenmiştir.

Tanıtım Standı*
Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2013
Başvuru Sonuçlarının İlanı: 15 Mart 2013

* Stant açmak isteyen Kamu/Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşları Başvuru talebini ve Stantta yer alacak doküman listesini son başvuru tarihine kadar kalitekongre@gmail.com adresine göndermelidir.

3.Sağlıkta Kalite Standartları Bilgi Yarışması**
Başvuru Tarihi: 11 – 15 Mart 2013
Sınav Tarihi: 28 Mart 2013
Sonuçların İlanı: 05 Nisan 2013

**Hemşire/Ebe olarak görev yapan çalışanlara yönelik düzenlenecektir. Başvuru tarihleri arasında online olarak Başvurular alınacak olup, şartları uyanlara şifreleri verilecektir. Sınav hakkındaki diğer detaylar bilahare duyurulacaktır.

Önemle duyurulur.
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ocak/2013 Saat 20:38
Sağlıkta Kalite Fikirleri Maratonunda Son Tur!

Sağlıkta kaliteyi artırma, yeni fikirlerle bir adım daha ileriye taşıma amacıyla oluşturduğumuz "Sağlıkta Kalite Fikirleri" yarışmasına katılım için son tarih 31 Ocak 2013’tür.

Web : http://www.kalitefikirleri.saglik.gov.tr
E-posta : kalitefikirleri@gmail.com
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ocak/2013 Saat 20:39
21 - 25 Ocak 2013 Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapılacak Kurum Listesi

20130116_203852_0711ocaklistesi.pdf

Liste
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
AYDEMİR Açılır Kutu Gör
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Simge

Puanlar: 538
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AYDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ocak/2013 Saat 13:05
geçen hafta değerlendirmemiz yapıldı.
Yazılı düzenlemeler ve işleyişteki uygulanabilirliği çok sorgulandı.
Kesici delici alet yaralanmalarına yönelik DÖF ve kök neden analzi çok sorgulandı.
Bebeklerin ameliyathaneden hasta odasına taşınmasının kucakta olmaması gerektiği söylendi?? sizlerde uygulama nasıl?
DÖF leri ve dönemsel toplantılarda görüşülmesini sorguluyorlar.
Bizim değerlendirmeciler yazılı düzenlemelerden daha çok işleyişe baktılar.
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ocak/2013 Saat 13:22
Sağlıkta Yeniden Yapılanmanın Erken Dönem Değerlendirmesi

Değerli Sağlık Yöneticileri ve Sağlık Çalışanları,

Sağlık Yönetimi ve Eğitimi Derneği, ülkemizde sağlık yönetimi kalitesinin uluslararası standartlara ulaşmasına, tüm sağlık yöneticileri ve çalışanlarının dayanışmasına ve bilgi paylaşımına katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Köklü değişikliklere gidilerek yeniden yapılanan sağlık sisteminde, birkaç ayı bulan uygulama sonrasında gelinen noktayı değerlendirmek, çözüm önerileri üretmek ve sağlık yöneticilerinin saha tecrübelerinin paylaşılmasına katkı vermek amacıyla “Sağlıkta Yeniden Yapılanmanın Erken Dönem Değerlendirmesi” konulu sempozyum 15-17 Şubat 2013 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da düzenlenecektir.

Sağlık Bakanlığı hizmet birimleri ve bağlı kuruluşların üst düzey yöneticileri, İl Müdürleri, Genel Sekreterler, Hastane Yöneticileri, İl Genel Sekreterliği Başkanları, Hastane Başhekimleri ve Müdürlerinin katılacağı “Sağlıkta Yeniden Yapılanmanın Erken Dönem Değerlendirmesi” sempozyumuna katılımlarınızı bekler, profesyonelleşen sağlık yönetiminde sizinde bir sözünüzün olduğunu hatırlatmak isteriz.

Prof. Dr. Nurullah ZENGİN
SAYED Başkanı
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ocak/2013 Saat 13:25

Sağlıkta Yeniden Yapılanmanın Erken Dönem Değerlendirmesi Sempozyum Program Akışı

http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-78978/h/sayedprogram.pdf
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ocak/2013 Saat 13:29

Sağlıkta Yeniden Yapılanmanın Erken Dönem Değerlendirmesi Sempozyumu Tartışılacak Konular

http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-78973/h/konular.pdf

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Şubat/2013 Saat 11:06
Memnuniyet Anket Sonuçlarının Gönderimi Puanı Hakkında Açıklama!!!

Kamu hastaneleri ve Ağız Diş Sağlığı Hastaneleri/Merkezlerine ait 2012 2. Dönem Memnuniyet Anket Sonuçlarının Gönderimi Puanı Kurumsal Kalite Sistemi www.kks.saglik.gov.tr linkinden paylaşıma açılmıştır.
Önemle duyurulur.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=924
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Şubat/2013 Saat 11:07
    Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı web sitesi android uygulaması yeni versiyonu yayınlanmıştır!

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=926

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Şubat/2013 Saat 11:08
Sağlıkta Kalite Fikirleri..

Sağlıkta kaliteyi artırma, yeni fikirlerle bir adım daha ileriye taşıma amacıyla oluşturduğumuz "Sağlıkta Kalite Fikirleri" yarışmasının ilk dönemi sona ermiştir. Tüm katılımcılarımıza verdikleri emek ve fikirleri için teşekkür ederiz.
                                                                                                                                                                 Sağlıkta Kalite Fikirleri Yürütme Kurulu

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
MeralŞAHİNDEMİR Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 1308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MeralŞAHİNDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Şubat/2013 Saat 09:10
SKS Doküman Yönetim Sistemi" Rehberi yayınlanma süreci tamamlanmıştır.
Detaylı bilgi için; http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=928
Meral ŞAHİN DEMİR Prof.Dr.İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi-Giresun

sahinmeral28@gmail.com
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Şubat/2013 Saat 12:54
e-SKS Akademi Şubat Ayı Konferansı Katılımcıları ile Tarih ve Saatleri belirlenmiştir.

e-SKS Akademi’de Şubat ayı konferansı “Yeni Hastane Yönetimi Yapısında; SKS’nin Yöneticilerin Başarısındaki Rolü ve Önemi” konusunda Sayın Uzm. Dr. Kazım SARICI tarafından Başhekim Yardımcıları, Müdür Yardımcıları ve Kalite Yönetim Direktörleri katılımcı profiline gerçekleştirilecektir.

İlgili konferans için başvurular 01 - 05 Şubat 2013 tarihleri arasında alınmış olup, katılımcı profiline uyan ve başvuru formunu doğru ve eksiksiz dolduran tüm adayların başvuruları kabul edilmiştir.
Bu kapsamda Konferans tarih ve saatleri aşağıda belirtilmiş olup, ilgililere kullanıcı adı ve şifreleri eğitim tarihinde katılımcıların başvuru formunda belirttikleri e-posta adreslerine gönderilecektir.
Önemle duyurulur.
                                                                                                                                                                               e – SKS Akademi Eğitim Kurulu
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
AytenDuran Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge
Ayten Duran

Puanlar: 448
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AytenDuran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Şubat/2013 Saat 23:39
    akkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu           (01 Mart - 05 Nisan 2013)

e-SKS Akademi Öğrenci Eğitim Portalı’nın ilk öğrencileri belli oldu. Hakkari Üniversitesi SHMYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı son sınıf öğrencilerine ve Yüksekokul Öğretim Elemanlarına “Sağlıkta Kalite Yönetimi Eğitim Programı” 01 Mart – 05 Nisan 2013 tarihleri arasında e-SKS Akademi üzerinden verilecektir.
Öğrencilere yönelik eğitim programlarımız sağlık ile ilgili alanlarda öğrenim gören ve son sınıfta bulunanlara yöneliktir. Bundan sonra da Öğrenci Eğitim Portalımız ile ilgili eğitim faaliyetlerimizi sürdürerek çalışma yaşamına daha bilinçli ve bilgili sağlık çalışanları kazandırmak temel hedefimiz olmaya devam edecektir.
Öğrenci Eğitim Programı için tıklayınız
aytenduran
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Şubat/2013 Saat 13:36
e-SKS Akademi Mart Ayı Konferansı: “Hasta Odaklı Hastane Kültürünün Oluşturulması” (21 Mart 2013)

e-SKS Akademi’de Mart ayı Konferansı, ABD Alabama Üniversitesi’nden Ferhat ZENGÜL tarafından “Hasta Odaklı Hastane Kültürünün Oluşturulması” konusunda 21 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Bu Konferansın Katılımcı Profili’ni Kamu, Üniversite ve Özel Hastane Yönetici/Başhekimleri oluşturmaktadır.

Konferansa başvurular 05 – 10 Mart 2013 tarihleri arasında e-SKS Akademi web sitesi( www.esksakademi.com) Başvurular linkinde yer alan Canlı Konferansı sekmesi üzerinden yapılacaktır.

Konferansa katılımı uygun görülen katılımcılara, kullanıcı adı ve şifreleri Konferans tarihinde başvuru formundaki e-posta adreslerine gönderilecektir.
Önemle duyurulur.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Şubat/2013 Saat 08:51
“Tanıtım Stantları” ve “3. SKS Bilgi Yarışması” hakkında duyuru!

(“IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi”, 02 – 04 Mayıs 2013 / Ankara)
“IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” kapsamında gelen yoğun talep ve kongre düzenleme süreci nedeniyle Tanıtım Standı ve 3. SKS Bilgi Yarışması ile ilgili tarihler aşağıdaki gibi güncellenmiştir.

Tanıtım Standı*
Son Başvuru Tarihi: 22 Şubat 2013
Başvuru Sonuçlarının İlanı: 15 Mart 2013

* Stant açmak isteyen Kamu/Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşları Başvuru talebini ve Stantta yer alacak doküman listesini son başvuru tarihine kadar kalitekongre@gmail.com adresine göndermelidir.

3.Sağlıkta Kalite Standartları Bilgi Yarışması**
Başvuru Tarihi: 11 – 15 Mart 2013
Sınav Tarihi: 28 Mart 2013
Sonuçların İlanı: 05 Nisan 2013

**Hemşire/Ebe olarak görev yapan çalışanlara yönelik düzenlenecektir. Başvuru tarihleri arasında online olarak Başvurular alınacak olup, şartları uyanlara şifreleri verilecektir. Sınav hakkındaki diğer detaylar bilahare duyurulacaktır.

Önemle duyurulur.
                                                                                                                                                                                                       Kongre Yürütme Kurulu
İletişim:
Kalite Eğitimleri Birimi: (312) 458 50 08
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Şubat/2013 Saat 10:31
2012 2. Dönem Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Toplantısının Yapılacağı Yer Hakkında Açıklama!

Daha önceden duyurusu yapılmış olan; 28 Şubat 2013 tarihinde Ankara ilinde düzenlenecek Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Sonuç Toplantısı aşağıda açık adresi bulunan İçkale Otel’de gerçekleştirilecektir.
Katılımcılara önemle duyurulur.

Toplantı Yeri
İçkale Otel
Maltepe Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:89
Maltepe/ANKARA
Tel: 0 312 231 77 10
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Şubat/2013 Saat 08:45
Sözel ve Poster Bildiriler hakkında duyuru!

(IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi)

01 – 03 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara ilinde gerçekleştirilecek olan IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi'nde sunulacak Sözel ve Poster Bildiriler için en geç 01 Mart 2013 tarihine kadar bildiri sunumu yapacak yazarın adı soyadı ile iletişim bilgileri kalitekongre@gmail.com e-posta adresine gönderilmelidir.

Sunum yapacak yazar bilgileri tarafımıza gönderilmeyen bildirilere kongre programında yer verilemeyecektir.

Kongrede sunulacak olan Poster Bildiriler için uyulması gereken şekil kuralları aşağıda belirtilmiştir:

Ebatlar: Poster boyutları 100 cm X 70 cm (dikey X yatay) boyutlarında hazırlanmalıdır. Boyutlara uyulması önem arz etmektedir.

Düzen: Takipte kolaylık sağlaması açısından posterde sol üst köşeden başlayıp (yukardan aşağı ve soldan sağa ilerleyerek) sağ alt köşede son bulacak bir dizgi izlenmelidir.

Metin*: Poster metni en az 1-2 metre mesafeden rahatlıkla okunabilmelidir. Ana başlık kalın, büyük harflerle yazılmalı ve yaklaşık 36 punto olmalıdır. Yazar/ların adı soyadı kalın, soyadı tamamı büyük, unvan belirtmeksizin ve poster sunan yazarın altı çizgili olarak 28 punto büyüklüğünde hazırlanmalıdır. Yazarların temsil ettiği kurumlar ve e-posta adresleri hemen ismin altına 16 punto yazılmalıdır. Bölüm başlıkları kalın ve büyük harflerle 28 punto, normal metin tercihen 20 punto, kaynaklar 16 punto olarak hazırlanmalıdır.

Renk: Göz rahatlığı açısından poster arka planında nötr veya gri tonlu renkler kullanılmalı, metin yazıları için ise koyu renkli tonlar tercih edilmelidir.

* Ancak posterin kapsamına bağlı olarak, sunuşu daha da güzelleştirmek adına belirtilenlerden sınırlı düzeyde olmak üzere sapmalar söz konusu olabilir.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=938

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Mart/2013 Saat 08:17

Sağlıkta Kalite Fikirleri Oylama Süreci Başlamıştır…

Tüm sağlık çalışanlarının kalite çalışmalarına aktif katılımını sağlamak ve kaliteyi geliştirmek adına oluşturulan "Sağlıkta Kalite Fikirleri" yarışmasında değerlendirme süreci tamamlanmıştır.

Yürütme kurulu tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda seçilen en iyi on beş(15) fikir, 5-15 Mart 2013 tarihleri arasında, kamu, özel ve üniversitelerde görevli Kalite Yönetim Direktörlerinin oylamalarına sunulacaktır.

Kalite Yönetim Direktörlerinin, Kurumsal Kalite Sistemine ait kullanıcı adı ve şifreleriyle, www.kalitefikirleri.saglik.gov.tr adresinde bulunan oylama paneline giriş yaparak yarışmaya katılımlarını bekler, teşekkürlerimizi sunarız.

Sağlıkta Kalite Fikirleri Yürütme Kurulu

Oylamaya Sunulan Fikirlere ait Başlıklar: 

• "Kalitede Kardeş Hastane"
  • "Fotoğraflı Tedavi Defteri"
  • "Eksik Numune İkaz Sistemi"
  • "Hastane TV"
  • "Hijyenik Hasta Odası"
  • "İlaç Güvenliği Hasta Güvenliğidir"
  • "112 Engel Tanımaz"
  • "Patolojik Materyal İndikatörü"
  • "Hasta Bakımında Standardizasyon"
  • "Tanımlayıcı Sembol Etiketleri"
  • "Numune Rafı"
  • "Taraf Cerrahisi"
  • "Renkli Telefon Tuşları"
  • ''Sağlıkta Sesli Rehber''

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Mart/2013 Saat 09:04

2. Sağlıkta İndikatör Yönetim Sistemi Çalıştayı Yapıldı...

“2. Sağlıkta İndikatör Yönetim Sistemi (SİYÖS) Çalıştayı”, pilot uygulama kapsamındaki 18 hastaneden 30 katılımcının iştiraki ile 07 Mart 2013 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmaları ile başlayan çalıştayın ilk bölümünde Başkanlığımız tarafından SİYÖS’ün gelişimi ve sağlık hizmetlerine katkıları hakkında bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. SİYÖS’ün bugünü ve geleceği ile ilgili yapılan değerlendirmelerde ise Yeni Modüler SİYÖS alt yapısı, mevcut indikatörlerin revizyonu, yeni prototip indikatörlerin geliştirilmesi ve SİYÖS 2012 rehberinin yayınlanması konularının 2013 takviminde yerini aldığı ve çalışmaların bu planlamalar doğrultusunda ivme kazandığına vurgu yapıldı. Başkanlığımız değerlendirmelerinin akabinde gerçekleşen üç oturumda ise hastane yetkilisi katılımcıların sunumu üzerinden 7 indikatör ile ilgili hastane sonuçları, analizler ve saha deneyimleri paylaşıldı. Her oturum sonunda görüş- öneri ve soru-cevap bölümünün tamamlanması ile toplantı son buldu.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=942

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Mart/2013 Saat 13:13

3. SKS Bilgi Yarışması Başvuruları Başlamıştır…

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi kapsamında gerçekleştirilen ve  bu yıl 3.’sü düzenlenen SKS Bilgi Yarışması başvuruları başlamıştır. Başvuru profilini Kamu/Üniversite ve Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında Hemşire/Ebe olarak görev yapanlar oluşturmaktadır.

Başvurular; 13 – 17 Mart 2013 tarihleri arasında www.esksakademi.saglik.gov.tr web adresindeki Başvuru sekmesinde yer alan Bilgi Yarışması linki tıklanarak açılacak Form doğru ve eksiksiz olarak doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

Başvuru profili (Hemşire/Ebe) uygun olan tüm adaylar için sınav bilgileri hakkında bilahare duyuru yapılacak olup, sınav yine www.esksakademi.saglik.gov.tr web adresi üzerinden Online olarak 10 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilecektir.

SKS Bilgi Yarışması sonucu dereceye giren ilk 3 (üç) yarışmacının, 01 - 03 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek olan IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi'ne ulaşım ve konaklama dahil tüm masrafları karşılanarak katılımı sağlanacak olup, yine Kongre kapsamında  düzenlenecek olan Ödül Töreninde ödülleri takdim edilecektir.

İlgililere duyurulur.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Mart/2013 Saat 13:14

“3. Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri” Yarışması Sonuçlandı!

Bakanlığımız tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen “Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri”ni kazananlar belirlenmiştir. SKS En İyi Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü' ne 24, SKS En İyi Uygulama Ödülü'ne ise 26 olmak üzere toplam 50 başvuru yapılmıştır. Başvurular Jüri Üyelerince Değerlendirme Formlarındaki kriterlere göre değerlendirilmek suretiyle sonuçlandırılmıştır.   

Bu kapsamda her iki ödül kategorisinde ilk 3 (üç) dereceye giren çalışmalar ile Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen çalışmalar aşağıda listelenmiştir. Dereceye girenlerin sıralaması 01 - 03 Mayıs 2013 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi Ödül Töreninde ilan edilecektir.

Başvuruda bulunan adaylara ilgilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunar, kazanan adayları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

Kongre Yürütme Kurulu

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Mart/2013 Saat 13:17

Not: Ödül sıralaması Alfabetik olarak yapılmıştır. Sonuç Sıralaması IV. Uluslararası Sağlıkta 
Performans ve Kalite Kongresi Ödül Töreninde ilan edilecektir.

3.Ulusal Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri “SKS Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü”

*Ayakta Tedavi Gören Hastaların İnhaler Kullanım Tekniklerine Uyumunun  Değerlendirilmesi: İnhaler İlaç Eğitim Birimi Uygulaması
*Bir Devlet Hastanesinin Dahili ve Cerrahi Servislerinde Düşme Riski, Alınan Önlemlerin Belirlenmesi ve Yönetimi
*Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Kültürü Ölçeği Geliştirme Çalışması ve Uygulamaları
*Hasta Bakım Planlama ve Eğitim Birimi Tarafından Lomber Disk Hernisi 
*Ameliyatı Olan Hastalara Verilen Taburculuk Eğitiminin ve Evde Telefonla İzlemin Değerlendirilmesi
*Laboratuvar Çalışanlarının Laboratuvar Güvenliği Bakışı

Araştırma ve Bilimsel Yayın Ödülü Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Sabahattin AYDIN
Prof. Dr. İrfan ŞENCAN
Prof. Dr. Mustafa BERKTAŞ
Prof. Dr. Nazmi ZENGİN
Prof. Dr. Fahri OVALI
Prof. Dr. Mustafa PAÇ
Prof. Dr. Bilçin TAK
Dr. Mehmet DEMİR
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Mart/2013 Saat 08:18

Tanıtım Stantları Hakkında son duyuru!

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi (01 – 03 Mayıs 2013 / Ankara)

Bakanlığımızca 01 – 03 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da 4.’sü düzenlenecek olan ve yurtdışı ve yurtiçinden yaklaşık 2000 sağlık yöneticisi, akademisyen ve sağlık çalışanlarının katılımı beklenen “Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’ kapsamında kamu/üniversite/özel sağlık kurum ve kuruluşlarını Tanıtım Standı açmaya davet ediyoruz.

Daha önce başvuru süreci tamamlanan Stant başvuruları için başvuru süresi 18 Mart 2013 tarihine kadar uzatılmıştır. Stant için Kongre Merkezinde internet ve elektrik bağlantılı yaklaşık 15 m2’lik bir alan ücretsiz temin edilecek olup, ilgilenen kurum ve kuruluşlar taleplerini 18 Mart 2013 tarihine kadar kalitekongre@gmail.comadresine iletebilirler.

Stand açması uygun görülen kurum listesi 29 Mart 2013 tarihinde www.kalite.saglik.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Önemle duyurulur.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Mart/2013 Saat 08:19

IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi Sağlık Kurum ve Kuruluşları Kontenjan Listesi yayınlanmıştır!

Kamu Hastane Birlikleri, İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinin dikkatine!

“Minimum Risk - Optimum Kalite - Maksimum Güvenlik” ana temasıyla 01 - 03 Mayıs 2013 tarihleri arasında Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek olan “4. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi”nde "sağlıkta akreditasyon, risk yönetimi, acil hizmetler, sağlıklı çalışma yaşamı, klinik kalite, indikatör yönetimi, sağlıkta kalite standartları, iletişim yönetimi, teşhis güvenliği, güvenlik raporlama sistemi, el hijyeni, hasta güvenliğinde hasta bakımının önemi, tesis güvenliği, ilaç güvenliği, laboratuvar güvenliği, performans ve kalite üzerine yönetsel modeller, hasta ve çalışan memnuniyeti ve çalışan güvenliği"konularında güncel gelişmeler, uluslararası tecrübeler ve yerel uygulamalar çerçevesinde ele alınarak geniş katılımlı bir platformda tartışılması amaçlanmaktadır.

Konunun uzmanlarından oluşacak danışma ve bilim kurulu gözetiminde bilimsel çalışmaların paylaşımı sağlanarak Bakanlığımızın performans, kalite ve hasta güvenliği politikalarına ışık tutacak sonuçların alınmasının hedeflendiği “4. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi”ne Yurtiçi ve Yurtdışından Kamu / Üniversite ve Özel sağlık kurum ve kuruluş yöneticileri ile çalışanlarının aktif katılımı önem arz etmektedir.

İl Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastane Birliklerine ait Kongre Kontenjan Listesine İl Bazında aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir. Ayrıca ilde bulunan Üniversite ve Özel Hastanelerin her birine 1 (bir) adet ilave Kontenjan ayrılmış olup, ilgili duyurunun İl Sağlık Müdürlüklerince Üniversite ve Özel Hastanelere yapılması gerekmektedir.

Bu kapsamda sağlık hizmetlerinde aksamaya mahal verilmemesi ve bu çerçevede personel görevlendirilmesine azami riayet edilmesi kaydıyla, 01- 03 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara İlinde Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek olan söz konusu kongreye katılacak personelin yine aşağıdaki linkteki listede gösterilen il üst yöneticileri tarafından listede belirtilen görevi yapanlar arasından kontenjan sayıları kadar  belirlenmesi, görevlendirmelerinin ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda yapılarak katılımın sağlanması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilerek işlem tesis edilmesi önemle duyurulur. 

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Mart/2013 Saat 08:23
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mart/2013 Saat 08:20

Başkanlığımız Bilgi Yönetimi Biriminde görevlendirilmek üzere personel alınacaktır!

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı Bilgi Yönetimi Biriminde geçici görevle çalışmak üzere Sağlık Bakanlığı, bağlı kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı DMK 4/A maddesine tabi olarak çalışan, MS SQL Veritabanı Adminliği veya .Net Programlama yapabilecek personel görevlendirilecektir.

İlgilenenlerin ekteki cv örneğini doldurarak kalitebilgiyonetimsistemi@saglik.gov.tr adresine 15 Nisan 2013 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. Uygun niteliklere sahip adaylara mülakat tarihi ve yeri hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=951

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Mart/2013 Saat 08:31

Sağlıkta Kalite Fikirleri Sonuçları Açıklandı…

Sağlıkta Kalite Fikirleri yarışması sürecinin sonuna gelindi. Yürütme Kurulu tarafından seçilen ve Kalite Yönetim Direktörleri oylamasında en yüksek puanı alan ilk beş fikir sahibi IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’ne ücretsiz katılmaya hak kazanmışlardır. Kazanan fikir sahipleriyle ileri tarihte tarafımızca iletişime geçilecektir.

En yüksek oy alan fikirler alfabetik sırayla aşağıda listelenmiştir. Fikir detayları ve sıralama Kongre'de ilan edilecektir.

• “112 Engel Tanımaz”
  • “Hastane TV”
  • “Kalitede Kardeş Hastane”
  • “Renkli Telefon Tuşları”
  • “Taraf Cerrahisi”
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mart/2013 Saat 08:23
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mart/2013 Saat 16:19
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart/2013 Saat 11:23

“e-SKS Akademi”de 2013 Mart Ayı Konferansı başarı ile gerçekleşti!

“e-SKS Akademi”de 2013 Mart Ayı Konferansı başarı ile gerçekleşti!

e-SKS Akademi’de 2013 yılı Mart ayı Konferansı, ABD Alabama Üniversitesi’nden Ferhat ZENGÜL tarafından “Hasta Odaklı Hastane Kültürünün Oluşturulması”konusunda 21 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Yaklaşık 100 Sağlık Yöneticisinin katıldığı Konferansta ele alınan konuyla ilgili, konuşmacının ortaya koyduğu kavramsal çerçeve ve farklı bir bakış açısı kazandırma yaklaşımı oldukça ilgi uyandırmıştır.  

Sayın Ferhat ZENGÜL ile yoğun talep ve ilgi gösteren katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Mart/2013 Saat 11:36

e-SKS Akademi Eğitim Programları Sınavları Gerçekleştirildi...

e-SKS Akademi “Sağlıkta Kalite Yönetimi Eğitim Programı “ ile “Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Eğitim Programı” katılımcılarına yönelik sınav 23 Mart 2013 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Soru setleri,her bir eğitim programı sınavı için ayrı olarak hazırlanmış olup, soru şekli ve puan ağırlığı açısından aşağıdaki dağılım esas alınmıştır:

• 20 adet çoktan seçmeli (puan ağırlığı %40)  
  • 2 zorunlu ve 2 seçmeli sorudan oluşan 4 adet klasik soru (katılımcıların, seçmeli sorulardan  birini seçerek cevaplamaları istenmiştir) (puan  ağırlığı %60) 

Ayrıca sınav öncesi katılımcılara e-SKS Akademi hakkında bir Memnuniyet Anketi de uygulanmıştır. Katılımcıların görüş ve önerileri sonraki eğitim faaliyetlerimiz için birincil geribildirim kaynağı olarak kullanılacaktır.

Sınav sonuçları en geç 15 Nisan 2013 tarihine kadar web sayfamızda katılımcıların akademi numaraları belirtilerek ilan edilecek olup, sınav sonucu 70 ve üzeri puan olan katılımcılara Başarı Belgesi düzenlenecektir.

Eğitim ve sınav süresince gösterdikleri ilgi ve gayretten dolayı başta katılımcılar olmak üzere eğitimcilerimize ve emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Mart/2013 Saat 10:04

Sağlıkta Kalite Standartlarının İngilizcesi yayınlanmıştır.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Nisan/2013 Saat 10:41

SKS Akreditasyonu Kapsamında İlk Çalıştay Yapıldı!

04 Nisan 2013 / Ankara 
SKS Akreditasyonu Kapsamında İlk Çalıştay Yapıldı!

ISQua uzmanlarınca yapılan ön incelemede, Sağlıkta Kalite Standartları akreditasyona uygunluk açısından olumlu bulunmuştur. Buna paralel olarak Sağlıkta Kalite Standartları (SKS)’nın ISQua (The International Society for Quality in Health Care) tarafından akredite edilmesine yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.   

Bu kapsamda ISQua ile işbirliği çerçevesinde SKS’nin değerlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik 04 Nisan 2013 tarihinde Ankara’da Sağlıkta Kalite Standartları Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Önemle duyurulur.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Nisan/2013 Saat 10:42

3. SKS Bilgi Yarışmasında Sınav Zamanı…

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi kapsamında düzenlenecek olan “SKS Bilgi Yarışması” başvuruları tamamlanmıştır.

Bilgi yarışması sınavı www.esksakademi.saglik.gov.tr web adresi üzerinden online olarak çoktan seçmeli sorular şeklinde (toplam 25 soru) 10 Nisan 2013 tarihinde 13:00 – 13:20 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Profili (Hemşire/Ebe) uygun olan tüm adayların başvuruları kabul edilmiştir. Katılımcıların kullanıcı adı ve şifreleri başvuru formunda yazdıkları e-posta adreslerine gönderilecektir.

Adaylar www.esksakademi.saglik.gov.tr  web adresinin Giriş bölümünden kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sınavlarını başlatabileceklerdir.

Not: Sınav soruları "SKS Işığında Kalite 1.Cilt, 2.Cilt ve 3.Cilt" kitaplarından hazırlanacaktır. İlgili yayınlara www.kalite.saglik.gov.tr web adresinde bulunanYAYINLAR linkinden ulaşılabilmektedir.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Nisan/2013 Saat 08:24

Kongre Kontenjanları Sonuç Duyurusu!

(IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi / 01 - 03 Mayıs 2013 Ankara)

01 - 03 Mayıs 2013 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan IV.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresine katılım için ilan edilen kontenjanlara göre İl Sağlık Müdürlükleri (İl Müdürlüğü Kontenjanı, Özel ve Üniversite Hastanesi kontenjanı), Kamu Hastane Birlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından kendilerine verilen şifre ile 01 – 05 Nisan 2013 tarihleri arasında kongre web sitesi  (www.kalitekongre2013.saglik.gov.tr) üzerinden kayıt işlemleri yapılmıştır.

Yapılan kayıtlar Bakanlığımız tarafından incelenmiş ve aşağıdaki hususlar çerçevesinde uygulama yapılması gerekliliği tespit edilmiştir:

• Kayıt işlemlerini Şifre sahibi kurumlar aracılığıyla yapmayan kişi ve kurumların kayıtları (özellikle İl Sağlık Müdürlüğü üzerinden kayıt yaptırmayan özel ve üniversite hastanelerinin kayıtları) dikkate alınmamıştır.
  • Kongreye kısa bir süre kalması nedeniyle kongre işlemlerinin sağlıklı olarak yürütülebilmesi ve sonuçlandırılabilmesi adına kurumlarımızın bildirdikleri isimlerde değişiklik ve ilave yapılamayacaktır.
  • Kongre kontenjanları tamamen dolmuş olup, dış katılımcı alınamayacaktır.

Önemle duyurulur.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=969

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Nisan/2013 Saat 08:02

“3. SKS Bilgi Yarışması” sonuçları açıklandı!

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi kapsamında Hemşire/Ebe olarak görev yapan çalışanlara yönelik bu yıl 3.’sü düzenlenen SKS Bilgi Yarışması sonucu dereceye girenler isim alfabetik sıralamasına göre aşağıda belirtilmiştir. Yarışma sonucu dereceye girenlerin sıralaması Kongre esnasında yapılacak olan Ödül Töreninde ilan edilecektir.

Yarışmaya yoğun ilgi ve katılım gösteren değerli sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunar, dereceye giren adayları tebrik ederiz. Dereceye giren katılımcılar ile Bakanlığımız iletişime geçerek Kongreye katılımları sağlanacaktır.

İlgililere duyurulur.

3. SKS Bilgi Yarışması Dereceye Girenler (Alfabetik Sıralama)

Adı Soyadı

Görev Yeri

Havva Çalışkan

Uzunköprü Devlet Hastanesi

İlknur Işık

Eskişehir Devlet Hastanesi

Pervin Ayanoğlu

Uşak Devlet Hastanesi

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Nisan/2013 Saat 08:02

“e-SKS Akademi Güz Dönemi” Sınav Sonuçları Açıklanmıştır…

e-SKS Akademi “Sağlıkta Kalite Yönetimi Eğitim Programı“ ile “Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Eğitim Programı” katılımcılarına yönelik yapılan sınav sonuçlarına aşağıdaki ilgili linklerden ulaşılabilmektedir. Sınav sonucu 70 puan ve üzeri olan katılımcılara Başarı Belgesi düzenlenerek  adreslerine gönderilecektir.

Başarılı olan katılımcıları tebrik eder, çalışmalarında başarılarının devamını dileriz.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Nisan/2013 Saat 07:48

Kongre Merkezi Belirlenmiştir...

01-03 Mayıs 2013 tarihinde Ankara' da düzenlenecek olan 4. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilecektir.

Şehir merkezinde konaklayacak olan katılımcıların Bakanlığımızca Büyük Anadolu Otel'e aşağıda belirtilen zaman dilimlerinde ve belirtilen yerden otobüslerle transferleri sağlanacaktır.

Bu kapsamda kongreye kayıt yapan katılımcılardan transfer hizmeti almak isteyenlerin aşağıda linki yer alan formu doldurarak erol.yalcin@saglik.gov.tr e-posta adresine 22.04.2013 Pazartesi saat 13:00' a kadar göndermeleri gerekmektedir.

Ayrıca.konaklama.ile.ilgili.kongre.web.sayfası."konaklama".(http://www.kalitekongre2013.saglik.gov.tr/Konaklama.aspx) linkinden bilgilendirme yapılmış olup alternatif konaklama listesi yayınlanmıştır. Bu kapsamda katılımcılar istedikleri yerde konaklayabileceklerdir.    Ayrıca kongre organizasyon firmasınca da konaklama hizmeti verilmektedir. Firmaya ait bilgiler aşağıda yer almaktadır. İlgili firmanın konaklama hizmetiyle ilgili Bakanlığımızın herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Transfer Hizmetine İlişkin Zaman ve Yer Bilgisi:

Kongre Merkezine Servis Saatleri

Kurtuluş Parkı - Büyük Anadolu Hotel

Büyük Anadolu Hotel - Kurtuluş Parkı

Kalkış :  07:30 - 08:00

Dönüş:  17:30 - 18:00

Not: Servisler, Kurtuluş Parkı önünden (Double Tree Hilton Hotel karşısı, Kolej Metro çıkışı karşısı) kaldırılacaktır. 

Transfer Hizmeti Talep Formu için tıklayınız.

Kongre web adresi: www.kalitekongre2013.saglik.gov.tr

Kongre Merkezi: Büyük Anadolu Otel / www.bah.com.tr

Organizasyon Firması Bilgileri:

Firma Adı: Horizon Turizm

Adres:

Uğur Mumcu Cad. No: 101/11 G.O.P. / Ankara

Telefon:

0312 446 02 75 - 76

Faks:

0312 448 05 44

Web:

www.horizontur.com.tr 

E-Posta:

info@horizontur.com.tr

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan/2013 Saat 11:08

SKS ve İlaç Güvenliği Rehberi Güncellendi…

“İlaç Hataları Sınıflandırma Sistemi(İHSSTR)” geliştirildi.

İlaçların hem hasta hem de sağlık personeli için oldukça riskli maddeler olduğu gerçeğinden hareketle, ilaçların güvenli kullanımı konusu çeşitli ülkeler ve kurumlarca güvenlik raporlama ve kalite sistemleri çerçevesinde takip altına alınmıştır. Bu sebeple ülkemizde de ilaç hata raporlamalarının standart hale getirilmesi, ortak bir vizyon oluşturulması ve rapor analizlerinin daha sistematik bir düzende gerçekleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş “İlaç Hataları Sınıflandırma Sistemi(İHSSTR)”, SKS ve İlaç Güvenliği Rehberi’nin 2.versiyonu kapsamında tüm paydaşlarımızın bilgilerine sunulur.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/content/files/duyurular_2011/2011/2013/igrehberi.pdf

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan/2013 Saat 08:39

Kongre Transfer Listesi ile Transfer Yer ve Saatleri açıklanmıştır!

01-03 Mayıs 2013 tarihinde Ankara Büyük Anadolu Otel’de düzenlenecek olan 4. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi için 17/04/2013 tarihli duyurumuz ile şehir merkezinde konaklayacak olan katılımcıların Bakanlığımızca Büyük Anadolu Otel'e transferleri için talep alınmış olup transfer edilecek katılımcı listesine aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

Transfer listesinde ismin yer alması Kongre kaydı anlamına gelmemektedir. Ayrıca transfer listesinde yer almayan katılımcılara transfer hizmeti verilemeyecektir.

Transfer Hizmetine İlişkin Zaman ve Yer Bilgisi:

Kongre Merkezine Servis Saatleri

Kurtuluş Parkı - Büyük Anadolu Hotel

Büyük Anadolu Hotel - Kurtuluş Parkı

Kalkış : 07:45

Dönüş: 18:00

Not: Servisler, Kurtuluş Parkı önünden (Double Tree Hilton Hotel karşısı, Kolej Metro çıkışı karşısı) kaldırılacaktır.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=977

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge
Ayten Duran

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AytenDuran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Mayıs/2013 Saat 11:17
Performans kalite hasta güvenliği ajansı 10aayı yayınlandı [URL=http://http://www.kalite.saglik.gov.tr/content/files/duyurular_2011/2011/2013/ajans10.pdf
aytenduran
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Mayıs/2013 Saat 15:27
 01 – 03 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen kongrede

Sözel (2 Cilt) ve Poster (1 Cilt) Bildiri Kitapları Yayınlanmıştır.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge
Ayten Duran

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AytenDuran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mayıs/2013 Saat 13:49
aytenduran
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge
Ayten Duran

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AytenDuran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mayıs/2013 Saat 13:56
Klinik laboratuvar kalite yönetimi eğitim programı sınavı hakkındaki duyuru yayınlanmıştır.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=989
aytenduran
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Haziran/2013 Saat 09:13

“Klinik Laboratuvarlarda Kalite Yönetimi Eğitim Programı” Sınavı Gerçekleştirildi.

e-SKS Akademi “Klinik Laboratuvarlarda Kalite Yönetimi Eğitim Programı” katılımcılarına yönelik sınav 09 Haziran 2013 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Sınav setinde yer alan soruların şekli ve puan ağırlığı açısından dağılımı aşağıdaki gibi oluşturulmuştur:

• 40 adet çoktan seçmeli soru (puan ağırlığı %80)
  • 2 adet klasik soru (puan ağırlığı %20)

Ayrıca sınav sonrası katılımcılara e-SKS Akademi hakkında Görüş-Öneri Anketi uygulanmıştır. Katılımcıların görüş ve önerileri sonraki eğitim faaliyetlerimiz için birincil geribildirim kaynağı olarak kullanılacaktır.

Sınav sonuçları en geç 21 Haziran 2013 tarihine kadar web sayfamızda katılımcıların akademi numaraları belirtilerek ilan edilecek olup, sınav sonucu 70 ve üzeri puan olan katılımcılara Başarı Belgesi düzenlenecektir.

Eğitim ve sınav süresince gösterdikleri ilgi ve gayretten dolayı başta katılımcılar olmak üzere eğitimcilerimize ve emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Haziran/2013 Saat 09:14

Sağlıkta Akreditasyon Standartları Çalıştayı Yapıldı…

05-07 Haziran 2013, Ankara

Ülkemizde yıllardır yürütülen sağlıkta kalite çalışmalarında gelinen nokta değerlendirildiğinde hastaneleri inovasyona ve kendi kalite çözümlerini üretmeye teşvik edecek kalite sistemlerinin uygulanmasının daha çok önem arz ettiği görülmektedir. Bu bakış açısıyla, Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti, sağlık alanında hem uluslararası hem de ulusal düzeyde yapılan kalite çalışmaları ile Dünya Sağlık Örgütü ve ISQua ilkeleri dikkate alınarak hazırlanmaya başlanmıştır.

Bu süreçte bir dizi çalıştay yapılmıştır. Son olarak Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Setine ilişkin kılavuzların oluşturulması, standartlara ve değerlendirme ölçütlerine son şeklinin verilmesi amacıyla 05-07 Haziran 2013 tarihleri arasında Ankara’da SAS-Hastane Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti sağlık kurumlarında Güvenlik, Hasta Odaklılık, Sağlıklı Çalışma Yaşamı, Süreklilik, Etkililik, Etkinlik, Verimlilik, Uygunluk, Zamanlılık ve Hakkaniyet hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Çalışmaların bundan sonraki aşaması, tüm paydaşların Standartlara ilişkin görüş ve önerilerinin alınması olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir.

Önemle duyurulur…

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Haziran/2013 Saat 09:15

“Sağlıkta Akreditasyon Standartları-Hastane” Setine İlişkin Görüş ve Öneri Platformu Açılmıştır…

“Sağlıkta Akreditasyon Standartları-Hastane” Setine İlişkin Görüş ve Öneri Platformu Açılmıştır…

Genel Müdürlüğümüzce, sağlık hizmetinin tüm aşamalarında kalitenin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla hazırlanan Sağlıkta Akreditasyon Standartları’nın (SAS)ISQua tarafından akredite edilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.  Bu kapsamda toplam 7 boyutta, 34 bölüm, 58 standart, 240 değerlendirme ölçütü ve kılavuzlardan oluşan SAS – Hastane Seti taslak çalışması tamamlanmıştır.

Bu çerçevede, oluşturulan standartlara ilişkin paydaşların görüş ve önerilerinin alınması büyük önem arz etmektedir.  Kurumsal ya da bireysel olarak tüm paydaşların görüş ve önerilerini “SAS Görüş ve Öneri Platformu” üzerinden iletmelerini rica ediyoruz.

Kurumsal olarak;

• İlgili Kamu Kurumları
  • Hastaneler (Kamu, Özel, Üniversite)
  • Uzmanlık Dernekleri
  • Meslek Örgütleri

Bireysel olarak;

• Sağlık Yöneticileri
  • Sağlık Çalışanları
  • Akademisyenler
  • Hasta Hakları Çalışanları
  • Hasta ve Hasta Yakınları

ve sağlık alanında çalışan tüm diğer paydaşların bilgi ve tecrübeleri çerçevesinde yapacakları katkıları özellikle önemsiyoruz.

Görüş ve önerilerinizi Platform üzerinden 10-19 Haziran 2013 tarihleri arasında iletebilirsiniz.

Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı

http://pybs.saglik.gov.tr/sgo/

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Haziran/2013 Saat 09:34

e-SKS Akademi Öğrenci Eğitim Portalı’nın “Sağlıkta Kalite Yönetimi Eğitim Programı” sınavı yapıldı…

e-SKS Akademi Öğrenci Eğitim Portalı’nda Hakkari Üniversitesi SHMYO son sınıf öğrencilerine 23 Mayıs 2013 Perşembe günü yapılan sınav sonuçlarına aşağıdaki ilgili linkten ulaşılabilmektedir. Öğrencilerimizin Başarı Belgeleri Hakkari Üniversitesi SHMYO sekreterliğine gönderilecektir.

Sağlık alanında eğitim gören öğrencilere yönelik eğitim programları faaliyetlerimiz sürecek olup, çalışma yaşamına daha bilinçli ve bilgili sağlık çalışanları kazandırmak temel hedefimiz olmaya devam edecektir.

Başarılı olan katılımcıları tebrik eder, çalışmalarında başarılarının devamını dileriz.

www.esksakademi.saglik.gov.tr

www.esksakademi.com

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Haziran/2013 Saat 21:52

e-SKS Akademi "Klinik Laboratuvarlarda Kalite Yönetimi Eğitim Programı" Sınav Sonuçları açıklandı…

e-SKS Akademi "Klinik Laboratuvarlarda Kalite Yönetimi Eğitim Programı" katılımcılarına yönelik yapılan sınav sonuçlarına aşağıdaki ilgili linkten ulaşılabilmektedir. Sınav sonucu 70 puan ve üzeri olan katılımcılara Başarı Belgesi düzenlenerek adreslerine gönderilecektir.

Başarılı olan katılımcıları tebrik eder, çalışmalarında başarılarının devamını dileriz.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=997

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Haziran/2013 Saat 21:55

SAS – Hastane setinin Akredite edilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor!!!

Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti, sağlık alanında hem uluslararası hem de ulusal düzeyde yapılan kalite çalışmaları ile Dünya Sağlık Örgütü ve ISQua ilkeleri dikkate alınarak ve belirlenen kalite hedefleri doğrultusunda hazırlanmasına yönelik ilk çalıştay yapılmıştı. Bu süreçte bir önceki çalıştayda Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti’ne son şekli verilmiş ve paydaşların görüş ve önerilerinin alınması sürecine başlanılmıştı.

Bu kapsamda 13-14 Haziran 2013 tarihleri arasında Ankara’da SAS-Hastane Çalıştayı’nın ikincisi gerçekleştirilmiştir. Kamu, Özel ve Üniversite hastanelerinden paydaşların katılımı ile Standartlar, Değerlendirme Ölçütleri ve bunlara ilişkin Kılavuzlar değerlendirilmiştir. Değerlendirme; standartların, değerlendirme ölçütlerinin ve kılavuzlarının anlaşılabilirliği, ölçülebilirliği, ele alınan konuyu kapsama durumu, amaca uygunluğu, hastanelerde uygulanabilirliği ve başarılabilir olma durumlarına göre yapılmıştır. Çalıştay’dan elde edilen sonuçlara göre SAS-Hastane çalışmaları hızla devam etmektedir.

Çalışmaların bundan sonraki aşaması, Sağlıkta Akreditasyon Standartları Hastane Seti’nin hastanelerde hem Değerlendirici gözüyle hem de Kullanıcıların bakış açısıyla ele alınarak pilot çalışmasının yapılması olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir.

Önemle duyurulur…

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Ağustos/2013 Saat 08:46

Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik Yayımlanmıştır!!!

Bilindiği üzere Bakanlığımızca, sağlık kurum ve kuruluşlarında sağlık hizmetlerinin belirli bir standart dahilinde sunulması, kaliteli hizmet sunumu anlayışının yerleştirilmesi, hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması amacıyla Sağlık Hizmet Kalite Standartları geliştirilmiş olup sağlık kurum ve kuruluşlarındaki uygulamaların bu çerçevede gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu kapsamda hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanmasını esas alan Sağlık Hizmet Kalite Standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacı ile “Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” 06/08/2013 tarihli ve 28730 sayılı   Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Bu Yönetmelik ile 06/04/2011 tarihli ve 27897 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Hasta ve Çalışan Güvenliğinin Sağlanmasına Dair Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

Teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti ile koruyucu sağlık hizmeti sunan üniversiteler ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı hastaneler dahil olmak üzere kamu ve özel tüm sağlık kurum ve kuruluşlarını kapsayan bu yönetmelik esas alınarak hazırlanan SHKS-Hastane, SHKS- ADSM, SHKS- İl Ambulans Servisi ve SHKS-DTL setlerine internet sitemizden ulaşılabilmektedir. Sağlık kurum ve kuruluşlarının, uygulamalarını internet sitemizde yayımlanan Sağlık Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda yapmaları gerekmekte olup diğer sağlık kurum ve kuruluşlarına yönelik standart setleri hazırlandıkça internet sitemizde yayınlanacaktır.

Önemle duyurulur.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1007

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
AYDEMİR Açılır Kutu Gör
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AYDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Ağustos/2013 Saat 09:05
 hastane setinde  Enfeksiyon önleme hizmetlerine yönelik faaliyetlerde  bariz değişen , yapılması gereken husus yok sanırım.

Ağız Diş Sağlığı ve protez merkezimiz poliklinik hizmeti olarak çalışmakta. Orada bir enfeksiyon Kontrol Hemşiresi yok oraya ait işleyişi şimdiye kadar ben takip ettim.
Diş hastanelerine enfeksiyon kontrol hemşiresi verilmesi için koşul var mıdır?
Yukarı Dön
zeynep yiğiter Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 222
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zeynep yiğiter Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Ağustos/2013 Saat 12:16
ENFEKSİYONLARIN KONTROLÜ VE ÖNLENMESİ 90
00 01 02 01 00 ADSM/ADSH'nin tüm bölümlerini kapsayan enfeksiyonların kontrolü ve önlenmesine yönelik yazılı bir düzenleme bulunmalıdır. 5
00 01 02 01 01 Yazılı düzenlemede; 
00 01 02 01 01 o Enfeksiyon Kontrol Komitesi (EKK)’nin sorumluları, (bu komitenin içinde enfeksiyon kontrol hemşireside bulunmaktadır) 
00 01 02 01 01 o EKK’nin tanımı ve çalışma alanları, 
00 01 02 01 01 o Eğitim programları yer almalıdır. 
00 01 02 02 00 H Antibiyotik kullanımına yönelik düzenlemeler yapılmalıdır. 
00 01 02 02 01 H Antibiyotik kontrol ekibi oluşturulmalı, 
00 01 02 02 01 H o Antibiyotik kontrol ekibinde; bir başhekim yardımcısı, başhemşire ve bir diş hekimi bulunmalıdır. 
00 01 02 02 02 H Antibiyotik Kontrol Ekibi tarafından "Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Antibiyotik Profilaksi Rehberi" hazırlanmalıdır. 
00 01 02 03 00 G El hijyenini sağlamaya yönelik eğitim programı hazırlanmalıdır. 
00 01 02 03 01 G Yılda en az bir kez çalışanlara eğitim verilmeli, 
00 01 02 03 01 G o Eğitimler meslek gruplarına göre düzenlenmelidir.
00 01 02 03 02 G El hijyeni eğitimi; 
00 01 02 03 02 G o El hijyeninin önemi, 
00 01 02 03 02 G o El hijyeni endikasyonları, 
00 01 02 03 02 G o El hijyeni sağlama yöntemleri,
00 01 02 03 02 G o Eldiven kullanımı ile ilgili kuralları, 
00 01 02 03 02 G o El antiseptikleri ile ilgili genel bilgileri, 
00 01 02 03 02 G o Alkol bazlı el antiseptikleri ile ilgili alınması gereken güvenlik önlemleri konularını kapsamalıdır. 00 01 02 03 03 G Çalışanlara hastane bilgi sistemi üzerinden el hijyenini hatırlatan uyarıcı mesajlar gönderilmelidir.
00 01 02 04 00 G El hijyenini sağlamaya yönelik malzeme bulunmalıdır. 15
00 01 02 04 01 G Sağlık hizmeti sunulan alanlarda alkol bazlı el antiseptikleri bulunmalıdır. 
00 01 02 05 00 G El hijyeni uyumunun değerlendirilmesine yönelik düzenleme yapılmalıdır. 20
00 01 02 05 01 G El antiseptik solüsyonu iç istemleri her bölüm için düzenli olarak üç ayda bir takip edilmeli, 
00 01 02 05 01 G o Bölümlerde el antiseptik solüsyonlarının yeterli kullanılmadığı tespit edildiğinde iyileştirme faaliyetleri yapılmalıdır.
00 01 02 05 02 G “5 Endikasyon Kuralı Gözlem Formu” ile çalışanlar üzerinde haberli gözlem yapılmalı,
00 01 02 05 02 G o Gözlemler her üç ayda bir yapılmalı,
00 01 02 05 02 G o Gözlemler sağlık çalışanlarının en az %10’unu kapsamalıdır. 
00 01 02 06 00 G Diş ünitlerinde dezenfeksiyon ve sterilizasyon sağlanmasına yönelik tedbirler alınmalıdır. 15
00 01 02 06 01 G Temiz ve kirli aletlerin konulduğu kap ve küvetlerin kapakları kapalı olmalıdır.
00 01 02 06 02 G Her hastadan sonra;
00 01 02 06 02 G o Kreşuar ve ünit kollukları, 
00 01 02 06 02 G o Ünit tablaları,
00 01 02 06 02 G o Reflektör kolu,
00 01 02 06 02 G o Ünit asistan paneli,
00 01 02 06 02 G o Ağız içi hava-su spreyleri dezenfekte edilmelidir.
Yukarı Dön
AYDEMİR Açılır Kutu Gör
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AYDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos/2013 Saat 09:06
Zeynep hanım ADSM de ayrı biri mi bakmalı bizim tarafımızdan mı yürütülmeli bununla ilgili fikriniz var mı?
Yukarı Dön
zeynep yiğiter Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 222
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zeynep yiğiter Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos/2013 Saat 23:00

KAPSAM

Madde 2 - (Değişik madde: 5 Mayıs 2005 - 25806) Bu Yönetmelik, Sağlık Bakanlığına bağlı ağız ve diş sağlığı merkezleri ile bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde sayılan sağlık kurumlarını kapsar.

TARİFLER

SAĞLIK MERKEZLERİ

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZLERİ:

Madde 3 - (Değişik madde: 5 Mayıs 2005 - 25806)Diş hekimliğinin tüm branşlarında koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetleri ile ayaktan veya gerektiğinde yatarak muayene, tetkik, teşhis ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra ileri tetkik ve tedavilerin de uygulandığı, en az 10 ünit kapasiteli, idari ve mali bakımdan kendilerine bağlı diş tedavi ve protez merkezleri ile diş poliklinikleri de açılabilen müstakil sağlık kurumlarıdır.

Ağız ve diş sağlığı merkezleri için yayınlanan standartta; oluşturulacak enfeksiyon kontrol komitesinin içinde enfeksiyon kontrol hemşiresi bulunmalıdır diyor. Ağız ve diş sağlığı merkezleri için enfeksiyon kontrol yönetmeliği yayınlanmadığı için yataklı tedavi kurumları enfeksiyon kontrol yönetmeliğine göre hareket etmekteyiz. Komitede bulunması gereken Enfeksiyon hastalıkları uzmanından danışmanlık almak için Devlet hastanesi ile yazışma sonrasında Enfeksiyon hastalıkları uzmanına yapılan görevlendirme ile yılda 4 kez toplantılarımıza davet ediyor, bunun dışında gerektikçe danışmanlık alıyoruz. Ancak  Enfeksiyon kontrol hemşiresi için böyle bir durum söz konusu değil, onun için ADSM'de görev yapan hemşirelerden  YTK EKY doğrultusunda ve yönetim tarafından görülen kişiye görevlendirme yazısı yazılarak ta bu görev yürütülebilir.
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Ağustos/2013 Saat 10:48

SAS – Hastane Setinin Akreditasyonu için Hazırlanan Final Raporu ISQua’ya Gönderilmiştir.

Sağlıkta Akreditasyon Sisteminin akreditasyonu için hazırlanan programın ilk aşamasını SAS Hastane setinin akreditasyonu oluşturmaktadır.  Bu kapsamda, Sağlıkta Akreditasyon Standartları – Hastane Seti ile bu sete ilişkin Ön Rapor teknik inceleme amacı ile ISQua’ya gönderilmiş idi. Rapora ilişkin gelen öneriler doğrultusunda son şekli verilen Final Raporu 26.08.2013 tarihinde ISQua Değerlendirme Ekibinin incelemesi amacı ile ISQua’ya gönderilmiştir.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1011

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Ağustos/2013 Saat 14:18

Bakanlığımızca Sağlıkta Kalite Değerlendiricisi Eğitimi Düzenlenecektir!

24-27 Eylül 2013, Ankara

Ülke genelinde kaliteli sağlık hizmet sunumunun teminatı olarak kabul edilen ve Sağlık Hizmet Kalite Standartlarının şeffaf ve ölçülebilir bir sistem dâhilinde değerlendirilmesine olanak tanıyan Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri’nin sürekli olarak iyileştirilmesi ve geliştirilmesi yönünde Başkanlığımızca yapılan çalışmalar devam etmektedir.

Değerlendirici havuzu kapasitesinin artırılması ve güncellenmesi ile nitelik olarak daha donanımlı ve etkin bir Değerlendirici havuzunun oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüz tarafından, 24-27 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara ilinde “Sağlıkta Kalite Değerlendiricisi Eğitimi” düzenlenecektir. Eğitime Kurumsal Kalite Sistemi üzerinden profil güncellemesi yapan Değerlendiriciler davet edilecek olup Değerlendirici listesinin yayınlanması ve eğitime ilişkin detayların duyurusu bilahare yapılacaktır.

Önemle duyurulur.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1012

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Eylül/2013 Saat 10:51

IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi (01 - 03 Mayıs 2013 / Ankara)  "Konuşma Metinleri Kitabı" yayınlanmıştır...

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1015
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Ekim/2013 Saat 08:39

30 Ekim - 01 Kasım 2013 Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapılacak Kurum Listesi 

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Ekim/2013 Saat 08:40

Değerlendirici Adayı Temel Eğitimi Hakkında…

Değerlendirici Adayı Temel Eğitim Programı ve bu program kapsamında gerçekleştirilecek olan Ön Test ve Son Test uygulamaları teknik bir sorun nedeniyle ertelenmiştir.

Değerlendirici Adaylarına yönelik yapılacak olan söz konusu eğitim programına ilişkin önemli tarihler ve yeni program 29 Ekim Salı günü www.kalite.saglik.gov.tr web adresinde ilan edilecektir.

Önemle duyurulur.

Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim/2013 Saat 08:27

İl Sağlık Müdürlükleri ve Özel Hastanelerin Dikkatine!!!

Kurumsal Kalite Sisteminde mevcut özel hastane bilgilerinin güncellenmesi, kaydı olmayan özel hastane ve özel ağız diş sağlığı merkezi Kalite Yönetim Direktörünün tanımlanması amacıyla; tüm özel hastaneler ve özel ağız diş sağlığı merkezi Kalite Yönetim Direktörleri’ne, Kurumsal Kalite Sistemi kullanıcı adı ve şifresi verilecektir.

Bu kapsamda, özel hastane ve özel ağız diş sağlığı merkezlerine ait “KYD Tanımlama Formu”nda yer alan bilgilerin 01.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar İl Kalite Koordinatörleri tarafından Kurumsal Kalite Sisteminde yer alan “KYD Tanımlama” menüsü üzerinden tanımlanması gerekmektedir.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1034

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim/2013 Saat 08:28

İl Sağlık Müdürlüklerinin Dikkatine!!!

11/10/2013 tarih ve 34483 sayılı Makam Onayı doğrultusunda gerçekleştirilecek olan Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri sürecinde değerlendirme faaliyetleri için görevlendirilen personele İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, illerine geliş tarihinden itibaren her türlü konuda destek sağlamak amacıyla irtibat sağlanabilecek bir personelin belirlenmesi ve belirlenen personelin iletişim bilgilerinin İl Kalite Koordinatörlüğü tarafından 31/10/2013 tarihi mesai bitimine kadar Kurumsal Kalite Sistemi “Koordinatörlük İletişim” menüsünden giriş yapılması gerekmektedir.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1035

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim/2013 Saat 08:28

Değerlendirici Adayı Temel Eğitim Programı yayınlanmıştır.

Daha önce yapılması planlanan ancak gerçekleştirilemeyen “Değerlendirici Adayı Temel Eğitimi Programı” teknik aksaklığın giderilmesinin ardından yenilenmiştir. Eğitim Programına ilişkin detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Adaylar e-SKS Akademi uzaktan eğitim programına, www.esksakademi.com  veya  www.esksakademi.saglik.gov.tr  adreslerinden daha önce Değerlendirici Adayı başvuru sonuçlarını öğrenmek için  e-postalarına gönderilen kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.

Eğitim Takvimine ilişkin Önemli Tarih ve Hususlar aşağıda yer almaktadır:

Ön test:

Değerlendirici Adaylarına yönelik bilgi düzeyini ölçmek amacıyla 30 Ekim 2013 (Çarşamba) günü 21:00-22:00 saatleri arasında e-Sınav yapılacaktır. E-Sınav ile ilgili önemli hususlar aşağıda yer almaktadır:

• Adaylar e-SKS Akademi üzerinden saat 20:00'dan itibaren kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak Ön Test Sınavı hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceklerdir.
  • Ön Test çoktan seçmeli 50 (elli) sorudan oluşmaktadır.

Son test:

Ders programında yer alan tüm derslerin bitiminden itibaren 08 Kasım 2013 (Cuma) günü saat 21:00-22:00 saatleri arasında e-Sınav yapılacaktır.

Temel Eğitim:

İlan edilen ders programı çerçevesinde 31 Ekim 2013 (Perşembe) günü saat 20:00 itibariyle eğitim programı başlayacak olup, 05 Kasım 2013 tarihi saat 24:00’da sona erecektir.

Değerlendirici Adayı Eğitim Programı

31 Ekim 2013

Ders 1

01 Kasım 2013

Ders 2

02 Kasım 2013

Ders 3

03 Kasım 2013

Ders 4

04 Kasım 2013

Ders 5

05 Kasım 2013

Ders 6

Eğitim Süreci Hakkında Bilgilendirme

• Eğitimler çerçevesinde gerçekleştirilecek olan derslere ve sınavlara kullanıcı adı ve şifresi ile belirlenen tarihlerde giriş yapılabilecektir. Kurumsal kalite sisteminde değerlendirici adayı başvurusundan önce kayıtlı olup değerlendirici aday havuzuna alınan adaylar için kullanıcı adı olarak eski kullanıcı adları, şifre olarak ise e-posta adreslerine gönderilmiş olan yeni şifreleri kullanılacaktır. İlk defa Değerlendirici Aday Başvurusu yapmış olanlar için ise kullanıcı adı olarak TC Kimlik numaraları ve şifre olarak da daha önce e-posta adreslerine gönderilen şifreleri kullanacaklardır. Kullanıcı adı ve şifre teyidi www.kks.saglik.gov.tr adresindeki giriş ekranından “Şifremi unuttum”  linkine tıklanıp, e-posta gönderilmek suretiyle yapılabilmektedir.
  • Ders videoları eğitim süresince sistemde aktif olarak yer alacak olup tekrar izlenebilecektir.
  • Ders videolarının yayınlandığı ders saatlerinde katılımcıların sisteme girişi ve izlenme süresi kayıt altına alınmaktadır.
  • Eğitim programlarında kullanılan dokümanların tüm hakları Sağlık Bakanlığı’na ait olup, dokümanların kopyalanması, çoğaltılması, indirilmesi vb. yasaktır.

Teknik Gereksinimler

Asgari Sistem Özellikleri ve Teknik Ekipman:

• Adobe Flash Player
  • 2 GB Ram (en az)
  • 2 MB İnternet (en az)
  • Hoparlör veya Kulaklık

İletişim

Kullanıcı Adı ve Şifreleri Hakkında:

Bilgi Yönetimi Birimi / Erol YALÇIN

Tel: (312) 434 1180 / 458 50 22 -  e-Posta: erol.yalcin@saglik.gov.tr 

Teknik Bilgi ve Destek İçin:

Bilgi Yönetimi Birimi / Muammer AKSU

Tel: (312) 434 11 80 / 458 50 22 -  e-Posta: bilgi@esksakademi.com

e-SKS Akademi Hakkında Bilgi İçin:

Kalite Eğitimleri Birimi

Tel: (312) 458 5008 - e-Posta: bilgi@esksakademi.com

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1033

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim/2013 Saat 08:29

04 -08 Kasım 2013 Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapılacak Kurum Listesi İlan Edilmiştir!

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
seresli09 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seresli09 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ekim/2013 Saat 19:48
merhaba.kalite değerlendirici adayı öntest sınavında yine sorun oluştu.açıklama yapılmadı.bilgisi olan varmı?
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seresli09 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Kasım/2013 Saat 20:12
slm.kalite değerlendiricisi olmak için yapılan sınavdan kaç almak gerekiyor?
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
Konuk
Konuk
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2013 Saat 20:44
Kalite değerlendirici aday eğitimini tamamladıktan sonra denetimlere aday denetimci olarak katılıyorsunuz sonrasında size puanlar veriliyor ve puanlar sonucu komisyon kararı ile temel değerlendirici eğitimine alınıyorsunuz ve bu sınavdan 70 alan kişiler değerlendirici belgesi ile denetimlere katılıyor....ayrıntılı bilgiyi kalite sayfasından öğrene bilir siniz?
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seresli09 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2013 Saat 21:27
teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Kasım/2013 Saat 13:23
25 - 29 Kasım 2013 Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapılacak Kurum Listesi

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
goktend Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı goktend Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Kasım/2013 Saat 10:30
Arkadaşlar aranızda kalite değerlendiricisi olarak görev yapan arkadaşımız varmı süreç hakkında bilgi almam mümkünmü 

Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
Konuk
Konuk
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Kasım/2013 Saat 15:06
kalite değerlendirici adayıyım sormak istediğiniz varsa sorun cvp yazalım aday olarak görevlendirme bekliyoruz ...
Yukarı Dön
goktend Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı goktend Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Kasım/2013 Saat 15:10
hangi kiriterlere göre seçim olcak tüm adayları değerlendirmede görevlendireceklermi?
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Kasım/2013 Saat 08:30

02 - 06 Aralık 2013 Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapılacak Kurum Listesi

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seresli09 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Kasım/2013 Saat 14:24
slm.ilk değerlendirici adayı görevlendirilmeleri yapılmış.arkadaşlar il içimi yoksa il dışı mı görevlendirildiniz? paylaşım yaparsınız sevinirim.bana görev çıkmadı.
Yukarı Dön
MeralŞAHİNDEMİR Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 1308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MeralŞAHİNDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım/2013 Saat 11:48
SKS Temelinde Sağlıkta Kalite Yönetimi Eğitimi”

(19-20 Aralık 2013, Ankara)  

Bilindiği üzere Bakanlığımızca, ülkemizin her köşesinde sunulan sağlık hizmeti kalitesinin geliştirilmesi, hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması, bu alanda nitelikli ve eğitimli insan gücü kapasitesinin artırılması ve uygulamalarda sağlık çalışanlarına rehberlik yapma adına eğitim programları yürütülmektedir.

Bu kapsamda, Bakanlığımız ve Genel Kurmay Başkanlığınca ortaklaşa “TSK Sağlık Kurumlarında görevli Kalite Sorumlularına” yönelik olarak 19-20 Aralık 2013 tarihlerinde Ankara’da “SKS Temelinde Sağlıkta Kalite Yönetimi Eğitimi” düzenlenecektir.

Eğitimde, aşağıda belirtilen konu başlıklarında, Bakanlık Eğitimcileri tarafından geniş bir perspektifle paylaşımlarda bulunulacaktır.

• Türkiye'de Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Yolculuğu
  • Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri ve Önemi
  • Sağlıkta Kalite Standartlarının Yapısı ve Hedefleri
  • Öz Değerlendirme Süreci
  • Tıbbi Cihaz Kalibrasyonu
  • Klinik Laboratuvarlarda Kalite
  • Hasta Düşmelerinin Önlenmesi
  • Hastabaşı Test Cihazları (HBTC) Yönetimi
  • Sağlıklı Çalışma Yaşamı
  • Güvenli Cerrahi Uygulamaları
  • İndikatör Yönetimi
  • Yoğun Bakım Ünitelerinde Hastalık Şiddeti Skorlamaları
  • Hasta Bilgilendirilmesi ve Rıza
  • Bilgi Yönetimi
  • Doküman Yönetim Sistemi
  • İletişim Yönetimi
  • Radyasyon Güvenliği
  • Ulusal Renkli Kodlar
  • İlaç Güvenliği
  • Güvenlik Raporlama Sistemi  

Eğitim Programı için tıklayınız.

Meral ŞAHİN DEMİR Prof.Dr.İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi-Giresun

sahinmeral28@gmail.com
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Aralık/2013 Saat 16:53

23 - 27 Aralık 2013 Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapılacak Kurum Listesi

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ocak/2014 Saat 08:45

13 - 17 Ocak 2014 Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapılacak Kurum Listesi

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ocak/2014 Saat 08:45

e – SKS Akademi 2014 Güz Dönemi Eğitim Programları başlıyor…

Daha önce katılımcı listeleri ilan edilen ve 07 Ocak – 10 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan e-SKS Akademi Eğitim Programları için kullanıcı adı ve şifreleri katılımcıların e-posta adreslerine gönderilmiştir. Katılımcılar eğitim süreci hakkında detaylı bilgilere, e-SKS Akademi’ye şifreleri ile giriş yaptıktan sonra sistem üzerinden ulaşabileceklerdir.

Eğitim sürecinin tüm katılımcılar için faydalı ve başarılı bir şekilde geçmesini temenni ederiz.

Not: Bazı e-postalar “Spam”, “Gereksiz e-posta” ya da “Junk mail” olarak adlandırılan alanlara gitmekte olup, “gelen kutusuna” ulaşamamaktadır. Bu nedenle katılımcılarımızın “Spam ya da Gereksiz e-postalarını” kontrol etmeleri gerekmektedir.

e-SKS Akademi Web Sitesi: www.esksakademi.saglik.gov.tr

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ocak/2014 Saat 08:46

Makale Çağrısı…

Sağlıkta Performans ve Kalite Dergisi (Sayı: 6)

Sağlık Bakanlığı olarak 2010 yılından bu yana yılda iki kez yayınlanan “Sağlıkta Performans ve Kalite Dergisi (Hakemli Bilimsel)”nin önümüzdeki dönemlerde yayınlanacak olan sayılarında değerlendirilmek üzere makalelerinizi spkdergisi@saglik.gov.tr adresine gönderebilirsiniz.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Ocak/2014 Saat 10:07

“İlaç Hataları Sınıflandırma Sistemi”ne ilişkin “Kod Oluşturma Aracı” kullanıma sunulmuştur.

Daire Başkanlığımızca geliştirilmiş olan “İlaç Hataları Sınıflandırma Sistemi (İHSS)”, hasta güvenliğini tehdit edebilecek ilaç hatalarının analizinde standart bir metodoloji kullanmak ve bu alanda sağlık tesisleri arasında dil birliğini sağlamak amacı ile oluşturulmuştur.

Bu şekilde, hatalar ile ilgili hem kurum içi hem de sağlık tesisleri arası incelemeler ve kıyaslamaların yapılmasında pratik, kolay anlaşılır bir yöntem ortaya konulmuştur. Meydana gelen hataların analizinde ortak bir metodun kullanılması, farklı kurumların bu alanla ilgili yapacağı ortak bilimsel çalışmalarda da yarar sağlayacaktır.

İHSS ile ilgili detaylı bilgi “SKS ve İlaç Güvenliği Rehberi" inde yer almaktadır.

Önemle duyurulur.

http://www.kalite.saglik.gov.tr/index.php?lang=tr&page=46&newsCat=1&newsID=1074

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Ocak/2014 Saat 10:09
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör