Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Forum: ENFEKSİYON KONTROL » Enfeksiyon Kontrol Genel
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Programı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
septa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge
Sevda Ardıç

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı septa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Programı
    Gönderim Zamanı: 17/Ağustos/2008 Saat 18:25
merhaba...
6–31 Ekim 2008 tarihleri arasında Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Eğitimi Yapılacaktır.
www.saglik.gov.tr adresinde duyuruyu bulabilirsiniz.Detaylarada bu adresten ulaşabilirsiniz.
Yukarı Dön
nurbeyza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 14
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurbeyza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Ekim/2008 Saat 13:27
ENFEKSİYON KONTROL HEMŞİRELİĞİ KURSU 
Yataklı tedavi kurumlarında, sağlık hizmetleri ile ilişkili olarak gelişen enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi ve kontrol altına alınması amacıyla yürütülen hastane enfeksiyonları kontrolü çalışmaları kapsamında Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmalarına Dair Tebliğ gereği Bakanlığımızca dönemler halinde Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Eğitimi düzenlenmektedir.

Sözü edilen eğitimlerin beşincisi 15 Aralık 2008–9 Ocak 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

2008 yılı içerisinde Bakanlığımıza bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinde uygulanacak olan enfeksiyon kontrol hemşireliği kurslarına katılacak olan özel hastane çalışanlarından 1270 YTL eğitim ücreti alınması Makamın 11 Ocak 2008 tarihli ve 428 sayılı Onayı ile uygun görülmüştür.

15 Aralık 2008–9 Ocak 2009 tarihinde gerçekleştirilecek olan eğitim için ilinizde bulunan tüm yataklı tedavi kurumlarına gerekli duyurunun yapılması, eğitime katılmak isteyenlerce doldurulan başvuru formlarının Müdürlüğünüzce mezkûr Tebliğ hükümleri ve yazımız ekinde yer alan eğitime ilişkin esaslar doğrultusunda değerlendirilerek uygun olan başvuruların ekteki Başvuru Değerlendirme Formuna işlenmesi, değerlendirme formlarının en geç 10 Kasım 2008 tarihine kadar Bakanlığımıza ve hemsire.hizmetler@saglik.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilen formlar dikkate alınmayacaktır. 

Eğitim duyurusu için tıklayınız.
Başvuru formu için tıklayınız.
Başvuru Değerlendirme Formu için tıklayınız.
Kurs esasları için tıklayınız.

Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir.
Yukarı Dön
Dilek Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Dilek Zenciroğlu

Puanlar: 1229
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dilek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Ekim/2008 Saat 21:20
Sonnur,
detaylı açıklamaların için çok teşekkür ederiz
Sevgi ve Saygılarımla,

Dilek Zenciroğlu
Yukarı Dön
nurbeyza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurbeyza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Aralık/2008 Saat 09:51
15 Aralık 2008- 9 Ocak 2009 tarihleri arasında düzenlenecek Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Eğitimi Duyurusu. (Tedavi Hizmetleri Gn. Md.)
Makam onayı için tıklayınz.
Kursiyer listesi için tıklayınız.

Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir.
Yukarı Dön
nurbeyza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurbeyza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Ocak/2009 Saat 09:17
16 Şubat - 13 Mart 2009 Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Kursu
Duyuru için tıklayınız.
Başvuru Formu için
tıklayınız.
Değerlendirme formu için
tıklayınız.
Esasllar için
tıklayınız.
Yukarı Dön
ceylinnn Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ceylinnn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Ekim/2009 Saat 16:34
arkadaşlar enfeksiyon kontrol hemşireliği başvuru listesi açıklandı ......
tabi ben eğitime katılamıyorum....
yapacak bişey yok artık ben bu işi sizin bilgileriniz ve desteklerinizle yapmaya çalışacam
eğitime gidecek arkadaşlara başarılar.....
ceylin
Yukarı Dön
RUAYERCAN Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 74
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RUAYERCAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Ekim/2009 Saat 09:13
   19 ekim - 13 kasım eğitimine katılcakların listesi açıklanmış ama maalesef ben yine katılamıyorum. Eğitime katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Ben bilgimi artırmak ve tazelemek için yine siz değerli DAS forum üyeleri ile paylaşımda bulunacağım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
Yukarı Dön
eliff Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 8
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eliff Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ekim/2009 Saat 09:26
merhaba arkadaşlar,ekh eğitim başvuru sonuçlarını nereden öğrenebilirim acaba,yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler
Yukarı Dön
gönül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ekim/2009 Saat 11:43
merhaba.enfeksiyon kontrol hemşireligi sertifika sınavının ne zaman yapılacagı konusunda bilgisi olan arkadaşlar varmı?bilgilendirirseniz çok sevinirim.sevgiler
Yukarı Dön
bilgince Açılır Kutu Gör
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Simge

Puanlar: 166
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilgince Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ekim/2009 Saat 12:01
Sağlık Bakanlığı sitesinde var
Yukarı Dön
BEDRİYE Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BEDRİYE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Ekim/2009 Saat 14:55
MERHABA,GÖNÜL ENFEKSİYON  KONTROLHEMŞİRELİĞİ GENEL SINAVI HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAZSA, 19 ARALIK 2009 TARİHİNDE OLACAK.TEDAVİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN HABER ARŞİVİNE BAKABİLİRSİN.

Tüm Yataklı Tedavi Kurumlarının ve Eğitim Merkezlerinin Dikkatine

Bakanlığımıza bağlı yataklı tedavi kurumlarında özelliği olan ünite ve servislerde sağlık bakım kalitesinin yükseltilmesi kapsamında bu birimlerde görev yapan hemşire ve ebelerin hizmetle ilgili yeniliklere adaptasyonunun sağlanması, bu ünitelerde sunulan bakım hizmetlerinde verimlilik ve güvenirliliğin arttırılması amacıyla Genel Müdürlüğümüzce dönemler halinde hizmet içi eğitim programları düzenlenmektedir.

Bu kapsamda 2009 yılında uygulanacak eğitimlere ilişkin takvim 26/01/2009 tarihli ve 3334 sayılı Makam Onayı ile uygun görülmüş olup, eğitim duyuruları bilahare yapılacak ve her bir eğitim için başvurular ayrıca kabul edilecektir.

Sertifika Programının Adı:                                       Düzenleneceği Tarihler:

Acil Bakım Hemşireliği Kursu                          4 Mayıs–5 Haziran 2009

Acil Bakım Hemşireliği Kursu                          28 Eylül–30 Ekim 2009

Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu                       2 Mart–24 Nisan 2009

Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu                       1 Aralık 2009–23 Ocak 2010

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Kursu              16 Şubat–13 Mart 2009

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Kursu              20 Nisan–15 Mayıs 2009

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Kursu              19 Ekim–13 Kasım 2009-

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Kursu              28 Aralık 2009–22 Ocak 2010

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sınavı             6 Haziran 2009

Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sınavı             19 Aralık 2009

Kemoterapi Hemşireliği Kursu                        2–6 Mart 2009

Kemoterapi Hemşireliği Kursu                         4–12 Haziran 2009

Kemoterapi Hemşireliği Kursu                         8–16 Ekim 2009

Temel Stoma Bakım Hemşireliği Kursu              9–15 Kasım 2009

Yukarı Dön
gönül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gönül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Ekim/2009 Saat 20:18
tşk ederim bedriye
Yukarı Dön
SİBEL Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SİBEL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ekim/2009 Saat 13:14
ARKADAŞLAR 3.DAS OKULUNA KATILMAK İÇİN  SERVİS HEMŞ OLARAK RESMİ DAS ÜYESİ OLABİLİRMİYİM BURDAN İNDİRDİĞİM KAYIT BELGELERİNİ POSTA İLE Mİ GÖNDERECEĞİM

Yukarı Dön
BEDRİYE Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BEDRİYE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ekim/2009 Saat 17:29

YARDIMCI OLABİLDİĞİME SEVİNDİM.ENFEKSİYON KONTROL HEMŞİRELİĞİ SINAVINA GİRECEK TÜM ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLİYORUM.

Yukarı Dön
meral Açılır Kutu Gör
1.DAS Okulu Mezunu
1.DAS Okulu Mezunu
Simge
Meral Canbazoğlu

Puanlar: 135
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı meral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2009 Saat 12:20
Sibel hanım;
Sizin indirdiğiniz form DAS Derneği üyelik formu, 3. DAS OKULU kayıt formu değil. DAS DERNEĞİ kayıt formunu da doldurup,banka hesap numarasına aidati ödeyip ve makbuzu ekleyip, formun altındaki adrese yollayabilirsiniz.
3. DAS OKULU kayıtları daha başlamadı. Siteyi düzenli takip etmeye devam edin, yakında kayıtlar açılacaktır.

MERAL CANBAZOĞLU
Yukarı Dön
adsm38 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 10
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı adsm38 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Kasım/2009 Saat 10:06
merhaba ben ağız diş sağlığı merkezinde enf kontrol hemşiresiyim.Bakanlığın açtığı kursa birkaç kez başvurdum ama kabuledilmedim.En son müdürlüğümüzden aldığım cevap adsm'lere bu hakkın tanınmayacağı şeklindeydi.Bu konuda daha fazla bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen banada bilgi verirlerse sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum.
Yukarı Dön
bilgince Açılır Kutu Gör
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Simge

Puanlar: 166
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilgince Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Kasım/2009 Saat 16:17
adsm enfeksiyon kontrol hemşireleri de kursa katılabiliyor.
Yukarı Dön
Dilek Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Dilek Zenciroğlu

Puanlar: 1229
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Dilek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Ocak/2010 Saat 21:29
   DAS FORUM sınav soruları paylaşım alanı değildir.
Sevgi ve Saygılarımla,

Dilek Zenciroğlu
Yukarı Dön
maide Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maide Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Temmuz/2010 Saat 15:04
   9 mayıs 2009 da sınava girdim ve hala sertifikam gelmedi.bilgisi olan var mı acaba..
maide
Yukarı Dön
Reyhan Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 867
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Reyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Temmuz/2010 Saat 15:23
Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin sertifikalarının elinize ulaşması 1 yılı buluyor.Bu aralar gelebilir.İlinizin Sağlık Müdürlüğü Yataklı Tedavi Şubesinden öğrenebilirsiniz.Size resmi yazı geliyor.Gerekli yerlere ücretini yatırdıktan sonra sertifikanızı teslim alıyorsunuz İl Sağlık Müdürlüğünüzden.
İyi çalışmalar...
Yukarı Dön
nursepi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nursepi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Eylül/2010 Saat 15:23
enfeksiyon kontrol hemşiresi olmak için  çalıştığımız kurumun mu  bizi göndermesi gerekli ?   bireysel olarak başvurup eğitim alabilirmiyimz?  
pınar tosun
Yukarı Dön
Reyhan Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Reyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Eylül/2010 Saat 23:12
Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Eğitim duyurusunda ;
BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN ESASLAR:
(SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNCE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR)
6.     Yataklı Tedavi Kurumları Enfeksiyon Kontrol Yönetmeliği gereği kurumların, her 250
(iki yüz elli) yatak için bir enfeksiyon kontrol hemşiresi görevlendirmiş olması gerekmekte olup, yatak sayına uygun sayıda sertifikalı/eğitime katılmış personeli bulunan kurumların başvuruları kabul edilmeyecektir.
maddesine yer veriliyor.Ayrıca Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi olarak görevlendirildiğine dair belge de sunuluyor.
iyi çalışmalar...
Reyhan İNCE KASAP
Giresun/Bulancak Devlet Hastanesi
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü
Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi

Yukarı Dön
nursepi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nursepi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Eylül/2010 Saat 14:52
kurumda yeterli sayıda enfeksiyon kontrol hemşiresi olduğundan dolayı mümkün olmuyor. şuanda hemşirelikte dahiliye branşına dahil edilen yüksek lisans programı mevcut enfeksiyon kontrol hemşireliği. herkes kendi uzmanlık alanıylaa ilgili de sertifikaya sahipse o alanda çalıştırılmalı mümkünse tabi. şimdi o hemşirelerinde sertifika almak hakkı olmıycak mı ?
pınar tosun
Yukarı Dön
SevdaKarakılıç Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 1184
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Aralık/2011 Saat 19:43

2012 yılı 1. Dönem Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Programı 02-27 Ocak 2012 tarihleri arsında yapılacaktır.

http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-14588/2012-yili-1-donem-enfeksiyon-kontrol-hemsireligi-sertif-.html

Sevda KARAKILIÇ
İnfeksiyon Kontrol Hemşiresi
Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi,İstanbul
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Aralık/2011 Saat 19:52
2012 yılı 1. Dönem Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Programı İlgili Yazı

T.C.
                    SAĞLIK BAKANLIĞI
             Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Sayı : B.10.0.THG.0.12.00.02-774/03/00- 12.12.2011/49713
Konu : Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Eğitimi
.........................................VALİLİĞİNE
               (İl Sağlık Müdürlüğü)

Yataklı tedavi kurumlarında, sağlık hizmetleri ile ilişkili olarak gelişen enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi ve kontrol altına alınması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 02 –27 Ocak 2012 tarihleri arasında enfeksiyon kontrol hemşireliği eğitimi düzenlenecektir.
02 –27 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan eğitim için;
—İlinizde bulunan tüm yataklı tedavi kurumlarına (kamu, özel, üniversite, askeri) gerekli duyurunun yapılması,
—Eğitime katılmak isteyenlerce doldurulan başvuru formlarının Müdürlüğünüzce Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmalarına Dair Tebliğ hükümleri ve yazımız ekinde yer alan eğitime ilişkin esaslar doğrultusunda değerlendirilerek uygun olan başvuruların ÇKYS ekranına işlenmesi,
—İlinizden yapılan başvuruların, Müdürlüğünüzce doldurulacak ÇKYS ekranı 13-26 Aralık 2011 tarihleri arasında açılacak olup daha sonra ekrana ulaşılamayacağından bu tarihler arasında eklenmesi gerekmektedir.
Başvuru formları Müdürlüğünüzce muhafaza edilecek olup, Müdürlüğünüzce değerlendirmeye alınmayan şahsi başvurular kabul edilmeyecektir.
Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Uzm. Dr. Orhan KOÇ
                                         Bakan a.
                                Genel Müdür Yardımcısı V.
EKLER:
1. Başvuruların Değerlendirilmesine İlişkin Esaslar
2. Başvuru Formu

Gereği:                 Bilgi:
81 İl Valiliğine        Refik Saydam Hıfzıssıhha   
                        Merkezi Başkanlığına   

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
MeralŞAHİNDEMİR Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 1308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MeralŞAHİNDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Ocak/2012 Saat 09:30
    Enfeksiyon Hemşireliği Sınav Tarihi
2012 Yılı Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sınavı 18.02.2012 Tarihinde Ankara da yapılacaktır.

http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-14876/enfeksiyon-hemsireligi-sinav-tarihi.html
Meral ŞAHİN DEMİR Prof.Dr.İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi-Giresun

sahinmeral28@gmail.com
Yukarı Dön
arzum Açılır Kutu Gör
4.DAS Okulu Mezunu
4.DAS Okulu Mezunu
Simge

Puanlar: 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arzum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Ocak/2012 Saat 14:12
inanmıyorum ne kadar erken yapılacak bu sınav bu sefer...paylaşım için teşekkürler ben hiç farketmemiştim...
Enfeksiyon savaşçısı VRE düşmanı,sterilizasyon,dezenfeksiyon aşığı :))
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Ocak/2012 Saat 16:03
2012 Yılı Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sınavı 18.02.2012 Tarihinde Ankara da yapılacaktır.

http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-14876/enfeksiyon-hemsireligi-sinav-tarihi.html

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
arzum Açılır Kutu Gör
4.DAS Okulu Mezunu
4.DAS Okulu Mezunu
Simge

Puanlar: 56
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arzum Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2012 Saat 11:02
arkadaşlar 5-30 Mart tarihleri arasında tekrar bir kurs düzenlenecekmiş..bakanlık henüz duyurusunu yapmadı ama gözünüz bakanlığın sitesinde olsun:)))

Enfeksiyon savaşçısı VRE düşmanı,sterilizasyon,dezenfeksiyon aşığı :))
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2012 Saat 17:17
T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI

Sayı   : B.10.0.THG.0.84.00.02-774/03/00-                                                 07.02.2012/5471
Konu : Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Eğitimi
.........................................VALİLİĞİNE (İl Sağlık Müdürlüğü)

Yataklı tedavi kurumlarında, sağlık hizmetleri ile ilişkili olarak gelişen enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi ve kontrol altına alınması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 05 –30 Mart 2012 tarihleri arasında enfeksiyon kontrol hemşireliği eğitimi
düzenlenecektir.
05 –30 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan eğitim için;
—İlinizde bulunan tüm yataklı tedavi kurumlarına (kamu, özel, üniversite, askeri) gerekli duyurunun yapılması,
—Eğitime katılmak isteyenlerce doldurulan başvuru formlarının Müdürlüğünüzce Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmalarına Dair Tebliğ hükümleri ve yazımız ekinde yer alan eğitime ilişkin esaslar doğrultusunda değerlendirilerek uygun olan başvuruların ÇKYS ekranına işlenmesi,
—İlinizden yapılan başvuruların, Müdürlüğünüzce doldurulacak ÇKYS ekranı 13-24 Şubat 2012 tarihleri arasında açılacak olup daha sonra ekrana ulaşılamayacağından bu tarihler arasında eklenmesi gerekmektedir.
Başvuru formları Müdürlüğünüzce muhafaza edilecek olup, Müdürlüğünüzce değerlendirmeye alınmayan şahsi başvurular kabul edilmeyecektir.
Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Uzm. Dr. Orhan KOÇ
Bakan a.

http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-14990/enfesiyon-kontrol-hemsireligi-kursu.html
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2012 Saat 17:28

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI

Sayı   : B.10.0.THG.0.84.00.02-216.99-                                                                 07.02.2012/5510
Konu : Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sınavı

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMINA
     Hastane Enfeksiyonları Bilimsel Danışma Kurulu 15.11.2007 tarihinde yapmış olduğu toplantıda yılda dört kez enfeksiyon kontrol hemşireliği eğitimi, iki kez değerlendirme sınavı düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.
     Bu kapsamda; 5-30 Nisan 2010, 20 Eylül - 15 Ekim 2010, 29 Kasım-24 Aralık 2010, 07 Şubat - 04 Mart 2011, 02-27 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenen eğitimlere katılanlardan, Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmasına Dair Tebliğin 21 inci maddesinin ikinci fıkrasındaki şartları taşıyanlara ilişkin düzenlenecek sınavın 18 Şubat 2012 tarihinde, 10.00–12.00 saatleri arasında, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binasında (Taş Bina) 3 ve 5 numaralı anfi salonlarında uygulanması, ekli listede yer alanların sınava katılmaları ve Bakanlığımıza bağlı yataklı tedavi kurumlarında görev yapmakta olan personelin yolluk ve yevmiyelerinin kurumlarınca karşılanması hususlarını;
Tensiplerinize arz ederim.

Uzm. Dr. Orhan KOÇ

OLUR
/    / 2012

Prof. Dr. İrfan ŞENCAN
Bakan a.
Genel Müdür

Kursiyer Listesi İçin Link'e Tıklayınız
http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-14991/enfeksiyon-kontrol-hemsireligi-sinavi.html

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
areyhaniye Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı areyhaniye Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat/2012 Saat 08:55
teşekkürler sevda :)
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat/2012 Saat 09:17
Rica ederim..Bol şans diliyorum.
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
çağrınisa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 122
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı çağrınisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Şubat/2012 Saat 08:51
    Selam arkadaşlar 2011 yılında sınava girdim.Başarılı oldum ama seertifikalar ne zaman veya nasıl veriliyor bilgim yok.Ne zaman gelir yada bir yere konuyla ilgili bir şey göndermem gerekiyormu.
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Şubat/2012 Saat 08:54
Sertifikaları İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubeler takip ediyor.Bağlı bulunduğunuz Müdürlük ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
çağrınisa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 122
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı çağrınisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Şubat/2012 Saat 08:56
    teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum forumdaki bilgiler için herkese teşekkürleer süpersiniz.
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Şubat/2012 Saat 09:38
Rica ederim..İyi çalışmalar..
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MeralŞAHİNDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Şubat/2012 Saat 12:04
Sınava girip sertifika almaya hakkını kazanın yeter. Sertifikayı vermek için acele etmiyor Bakanlık.
Meral ŞAHİN DEMİR Prof.Dr.İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi-Giresun

sahinmeral28@gmail.com
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Şubat/2012 Saat 18:56
"18 Şubat 2012 Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifika Sınavı Sonuçları" listeye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz..

http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-75078/h/liste.pdf

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Şubat/2012 Saat 09:32
Sınavı geçen tüm meslektaşlarımı kutluyorum..Sınavı geçemeyen ve özellikle 74 puan alan arkadaşlar için ayrıca çok üzüldüm.Bir daha ki sefere başarılı olmanız dileğiyle umudunuzu kırmayın..
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MeralŞAHİNDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Şubat/2012 Saat 11:05
Sınavda başarılı olanları ben de kutluyorum.

sahinmeral28@gmail.com
Yukarı Dön
şentürk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 24
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı şentürk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mart/2012 Saat 09:21
5-30 mart enfeksiyon hemşireliği kursuna başvuru yaptım. kursiyer listesi hala açıklanmadı.az zaman kaldı bu konuda bilgisi olan var mı??
HOPA DEVLET HASTANESİ/ ARTVİN
ENFEKSİYON HEMŞİRESİ
Yukarı Dön
Reyhan Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Reyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mart/2012 Saat 11:19
Sağlık Bakanlığı genellikle açıklamalarını eğitimden 2-3 gün önce yapıyor.Bugün veya yarın listeler açıklanır

Reyhan İNCE KASAP

Yukarı Dön
Reyhan Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Reyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mart/2012 Saat 14:44
Sayın Şentürk ;
5-30 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacak olan Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Kursiyer listesi açıklanmıştır.
http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-15165/enfeksiyon-kontrol-hemsireligi-kursu.html
Reyhan İNCE KASAP

Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MeralŞAHİNDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mart/2012 Saat 16:07
Kurs görecek enfeksiyon kontrol hemşiresi arkadaşlara başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

sahinmeral28@gmail.com
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mart/2012 Saat 17:50
Yeni dönem kursiyer arkadaşlara kolaylıklar diliyorum..
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
şentürk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı şentürk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Mart/2012 Saat 09:08
maalesef listede adım yok. gitmeyi çok istiyordum ama çıkmadı. bir sonraki döneme inşallah
ENFEKSİYON HEMŞİRESİ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Mart/2012 Saat 11:30
Ben de 3 yıl kadar beklemiştim..Bir sonraki dönemde inşaallah çıkar adın..
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mart/2012 Saat 14:52
    21/08/2010 tarihinde yayınlanan Sağlık Bakanlığı sertifikalı eğitim yönetmeliği gereği 2010–2011 tarihlerinde tescil edilmek üzere Sağlık Bakanlığı' na gönderilen sertifikaların bir kısmı şubemize (İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi) ulaştı. Aşağıdaki linke tıklayarak ek listede adınıza bakabilirsiniz

http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/sb/duyurular/sertifikali.asp
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mart/2012 Saat 15:09
Aşağıdaki listede Enfeksiyon Kontrol Hekimliği, Hemşireliği ve DAS Okulu sertifikaları mevcut. Listeden isminizi tarayınız. Adı geçen kişiler "İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi"ne giderek sertifikalarını alabilirler.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
şentürk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı şentürk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mart/2012 Saat 15:21
istanbula mı gideceğiz sertifikalarımızı almaya?
ENFEKSİYON HEMŞİRESİ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mart/2012 Saat 15:29
Sertifikanızı tescile gitmesi için bağlı bulunduğunuz İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubeye vermiş olmalısınız. Herkes bağlı olduğu "İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şube" ile görüşecek. İstanbul'dan tescile gidenlerin bir bölümü gelmiş.Siz de kendi ilinizden araştırın. Yavaş yavaş dağıtılmaya başlanmış.
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
şentürk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı şentürk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mart/2012 Saat 15:34
ben 4. das okulu mezunuyum.sertifika almaya hak kazandım ama henüz almadık. dolayısıyla bağlı olduğum il sağlık müdürlüğünede vermedim. bizim için geçerli değil mi??
ENFEKSİYON HEMŞİRESİ
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
Konuk
Konuk
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mart/2012 Saat 16:34
4.das okulunda verilecek olan sertifikalar sağlık bakanlığı tedavi hizmetleri tarafından imzalandığı için gerek yok .Sertifikalar imzalandı gönderim aşamasında diye biliyorum yakında elinize ulaşır.Kolay gelsin.
Yukarı Dön
şentürk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı şentürk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart/2012 Saat 17:47
teşekkürler
ENFEKSİYON HEMŞİRESİ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Haziran/2012 Saat 10:16
Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sınavına giremeyen sağlık personeli hakkında

18 Şubat 2012 tarihinde Ankara’da yapılan Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sınavına giremeyen sağlık personeli hakkında alınan 11 Haziran 2012 tarihli Makam onayı ile Kursiyer Listesine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

http://www.tkhk.gov.tr/TR,209/enfeksiyon-kontrol-hemsireligi-sinavina-giremeyen-sagli-.html
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Haziran/2012 Saat 08:16
2012 YILI KURSİYERLERİNİN DİKKATİNE

2012 yılı birinci (27 Şubat-2 Mart) ve ikinci (28 Mayıs-1 Haziran)dönem Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hekimliği Sertifikasyon Programı'na katılarak sertifika almaya hak kazanan katılımcıların sertifikaları, tescil işlemleri tamamlanarak ilgili İl Sağlık Müdürlüklerine, Üniversite Rektörlüklerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Komutanlığı'na gönderilmiştir.

http://hastaneenfeksiyonlari.rshm.gov.tr/

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Ekim/2012 Saat 20:07
ENFEKSİYON KONTROL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKASYON PROGRAMI

2012 yılı üçüncü “Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programı” 19 Kasım – 14 Aralık 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Yataklı tedavi kurumlarına gerekli duyurular il sağlık müdürlükleri tarafından yapılacak olup adaylar aşağıdaki bağlantıdan ulaşılan Başvuru Formunu diploma fotokopileri ile birlikte İl Sağlık Müdürlüklerine teslim etmek suretiyle başvurularını yapacaktır. Başvuru Formlarında ilgili imzaların veya bilgilerin eksik, diploma fotokopisinin bulunmaması durumunda başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular İl Sağlık Müdürlüklerince değerlendirilecek olup uygun şartları taşıyan adaylar en geç 05 Kasım 2012 tarihine kadar Bakanlığımıza bildirilecektir.
Müdürlüklerce değerlendirilmeye alınmayan şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.

Sorularınız için iletişim:
hastenfeksiyonlari@saglik.gov.tr

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Berilm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 23
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Berilm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ekim/2012 Saat 20:52
Teşekkür ederim Sevda... Sağlık Bakanlığını takip ediyordum,orada bu duyuruyu göremedim. Paylaşmasan başvuru zamanını kaçırabilirdim.
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ekim/2012 Saat 21:39
Rica ederim sevgili Beril..Yeni yapılanma ve değişim sürecinde bir çok aksaklıklar oluyor. Elimizden geldiğince her yeri takip etmeye çalışıyoruz.
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Aralık/2012 Saat 09:30
EĞİTİM MERKEZLERİNİN DİKKATİNE

22 Aralık 2012 tarihinde Ankara'da 'Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği" sınavı yapılması planlanmaktadır. Kursiyerlerinizin devam durumlarının 17-18 Aralık 2012 tarihlerinde hastenfeksiyonlari@saglik.gov.tr adresine gönderilmesi önemle rica olunur.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
AYDEMİR Açılır Kutu Gör
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Simge

Puanlar: 538
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AYDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Aralık/2012 Saat 20:37
Sevda Hanım devam durumlarını ne şekilde gönderecekler. Bafra'da görevli arkadaşım bu sınava girecek . ona ilettiğimde biz sisteme devamları girdik dedi ama ne yapması gerektiğini de anlayamadı . bilgi verirseniz sevinirim.
Yukarı Dön
Reyhan Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Reyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Aralık/2012 Saat 22:18
Bu yazıdan anlaşılan Eğitim Merkezlerinin devam durumlarının sisteme girilmesi gerektiği yönünde.Arkadaşınızın birşey yapması gerekmiyor.Adı listede yayınlanacaktır.
Reyhan İNCE KASAP

Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Aralık/2012 Saat 15:12
Reyhan Hanım'ında yazdığı gibi devam durumlarını "Eğitim Merkezleri" bildirecek.
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Aralık/2012 Saat 15:13

ENFEKSİYON KONTROL HEMŞİRELİĞİ KURSİYERLERİNİN DİKKATİNE

19 Kasım - 14 Aralık 2012 dönemi 'Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programı'na Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmalarına Dair Tebliğ hükümlerine uygun devam eden kursiyerler ile 29 Kasım - 24 Aralık 2010, 7 Şubat - 4 Mart 2011, 2-27 Ocak 2012, 5-30 Mart 2012 dönemleri kursiyerlerinden 26 Mart 2011 ve/veya 18 Şubat 2011 tarihli sınavlarda başarısız olanlar ve 5-30 Nisan 2010, 20 Eylül - 15 Ekim 2010 dönemleri kursiyerlerinden üçüncü sınav haklarına 18 Şubat 2011 tarihinde kar yağışı nedeniyle katılamayanlar 22 Aralık 2012 tarihinde Ankara'da yapılması planlanan sınava katılabilecektir. 18 Şubat 2011 tarihli sınava kar yağışı nedeniyle katılamayan diğer dönem kursiyerlerin sınav hakkı saklı tutulmaktadır.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Aralık/2012 Saat 10:26

ENFEKSİYON KONTROL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKASYON SINAVI

2012 yılının ikinci Sertifikasyon Sınavı Makamın 06/12/2012 tarihli ve 33156 sayılı Olur'u ile Ankara İlinde 22 Aralık 2012 tarihinde saat 10.00-12.00 arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binasında 2 ve 4 numaralı amfilerde yapılacaktır.

Tebliğ hükümlerine uygun olarak 19 Kasım - 14 Aralık 2012 dönemi kursiyerleri ile 29 Kasım - 24 Aralık 2010, 7 Şubat - 4 Mart 2011, 2-27 Ocak 2012, 5-30 Mart 2012 dönemleri kursiyerlerinden 26 Mart 2011 ve/veya 18 Şubat 2012 tarihli sınavlarda başarısız olanlar ve 5-30 Nisan 2010, 20 Eylül - 15 Ekim 2010 dönemi kursiyerlerinden üçüncü sınav haklarına 18 Şubat 2012 tarihli sınava kar yağışı nedeniyle katılamayanlar 22 Aralık 2012 tarihinde yapılacak sınava katılabilecektir. 18 Şubat 2012 tarihli sınava kar yağışı nedeniyle katılamayan diğer dönem kursiyerlerin sınav hakkları saklı tutulmaktadır.

Sertifikasyon Sınavında çoktan seçmeli 80 soru sorulacak ve sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Sertifika almaya hak kazanmak için en az 60 soruya doğru cevap vererek 75 puan alınması gerekmektedir. Puanlamada yanlış cevaplar dikkate alınmamakta, doğru cevaplar üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Sınava girecek personelin sınav saatinden yarım saat önce sınav salonunda hazır bulunmaları ve nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Aralık/2012 Saat 08:26
ENFEKSİYON KONTROL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALARI

2007 yılından bu yana Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikası almaya hak kazanan, ancak tescil işlemleri sonrası sertifikaları kendilerine ulaşmayan enfeksiyon kontrol hemşirelerinin öncelikle İl Sağlık Müdürlükleri ile iletişime geçmeleri,
sertifikaların bulunmaması durumunda sertifikalarının ellerine ulaşmadığına dair aşağıdaki bilgileri içeren beyanlarını 2 Ocak 2013 mesai bitimine kadar hastenfeksiyonlari@saglik.gov.tr adresine bildirmeleri önemle rica olunur.

Adı:
Soyadı:
İli:
Çalıştığı Kurum:
Eğitim Dönemi:
Eğitim Merkezi:
Başarılı olduğu sınav tarihi: gün/ay/yıl
Aktif olarak enfeksiyon kontrol hemşireliği yapma durumu: E/H
TC kimlik no:
Ulaşılabilir telefon no.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ocak/2013 Saat 11:58
SINAV SONUÇLARI

Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hekimliği ile Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Sınavları sonuçları Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ana sayfasında yayımlanmıştır.

http://www.saglik.gov.tr/SHGM/ana-sayfa/1-15896/20121231.html Hastane enfeksiyonları ile ilgili tüm duyurulara belirtilen adresten ulaşılmaktadır.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ocak/2013 Saat 12:01
Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programı Sınav Sonuçları

20130101_120151_19-aralik-2012-.xls
Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Mart/2013 Saat 13:45

06-31 Mayıs 2013 Tarihleri İçin Planlanan Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programı

06-31 Mayıs 2013 Tarihleri İçin Planlanan Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programı ekleri 

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan/2013 Saat 13:10
06-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programı Kursiyer Listesi açıklandı.

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Eylül/2013 Saat 10:42

11 Kasım-06 Aralık 2013 Tarihleri İçin Planlanan Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikasyon Programı

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
AYDEMİR Açılır Kutu Gör
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Simge

Puanlar: 538
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AYDEMİR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Eylül/2013 Saat 11:06
Sertifikamızı 7 yılda mı yenilemek gerekiyordu?
Kursa katılmadan sınava mı gireceğiz bu konularda paylaşımınızı beklerim
Yukarı Dön
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SevdaKarakılıç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Haziran/2014 Saat 10:26

Hastane Enfeksiyonları Hastane Enfeksiyon Hemşire Sertifikalı Eğitim Programı Sınavı

Hastane Enfeksiyonları Hastane Enfeksiyon Hemşire Sertifikalı Eğitim Programı Sınavı 28-Haziran -2014 Cumartesi günü Ankara Beşevler Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Amfilerinde yapılacaktır.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.
http://www.shgm.saglik.gov.tr/belge/1-33886/hastane-enfeksiyonlari-hastane-enfeksiyon-hemsire-serti-.html

Sevda KARAKILIÇ
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör