Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Forum: STERİLİZASYON UYGULAMALARI » Diğer Sterilizasyon uygulamaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

%2’lik Glutaraldehidin sterilizasyon süresi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sbahar1950 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sbahar1950 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: %2’lik Glutaraldehidin sterilizasyon süresi
    Gönderim Zamanı: 29/Aralık/2011 Saat 10:20
Arkada?lar Merhaba!
Dezenfeksiyon Sterilizasyon Rehberinde %2'lik Glutaraldehit sterilizasyon süresi 3 saat olarak belirtildi?i halde bazy firma ürünlerinde bu süre 2 saat olarak verilmi?. Üretici firma önerilerini bu ba?lamda dikkate alacakmyyyz, tarty?alym istiyorum.Te?ekkür ederim.    
sbATmurat
Yukarı Dön
Reyhan Açılır Kutu Gör
Yönlendirici
Yönlendirici
Simge

Puanlar: 867
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Reyhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Aralık/2011 Saat 23:55
Merhabalar Süleyman Bey;
%2'lik Gluteraldehit (Yüksek düzey dezenfektan )m.tuberculosis,mantarlar ve virüslere 20 dakikada,bacillus ve colostridiumlara 3 saatte etkilidir.
Firmadan ba?ymsyz bir labaratuvarda yapylmy? etkinlik raporlaryny istemeniz gerekiyor.
Firma isimlerini mailime atarsanyz sizin için ara?tyrabilirim.
Dezenfektan seçerken,havalandyrma,personel faktörü,kullanylacak malzemenin özellikleri,maliyeti gibi faktörler önemlidir.
Yyi çaly?malar diliyorum size...
Reyhan İNCE KASAP
Giresun/Bulancak Devlet Hastanesi
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü
Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi

Yukarı Dön
novapurr Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı novapurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mayıs/2015 Saat 13:40
www.novapurr.com 

ürünlerimizi incelerseniz sevirim. 
NOVAPURR
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör