English

Giriş Sayfası İletişim Bilgileri
KONGRE KİTABI ve SLAYTLAR ON-LİNE Tıklayın
5. Ulusal Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Kongresinin KONGRE KİTABI ve SLAYTLARI PDF formatında ON-LİNE kullanımınıza sunulmuştur..

Sevgili DAS Gönüllüleri,

Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ ve değerli hocamız Sayın Prof. Dr. Ayhan YÜCEL'in onursal başkanlık yapacağı 5. Ulusal Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Kongresi, 4-8 Nisan 2007 tarihinde Antalya Kremlin Palace otelde gerçekleşecektir.
 
Kongrenin açılış konferansı  Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon konusunda bir  otör olan William A. Rutala, Ph.D., M.P.H. tarafından verilecektir. Sayın RUTALA  diğer günlerde de 2 ayrı oturumda bizlere bilgi ve deneyimlerini aktaracaktır.

1999 yılında Samsun'da Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Sempozyumu olarak başlayan ancak bir kongre havasında gerçekleşen ilk toplantının ardından 2001 ve 2003 yıllarında yine Samsun'da 2. ve 3. Sterilizasyon-Dezenfeksiyon Kongreleri düzenlenmiştir. Kongrelere toplam 1000'in üzerinde katılımcı iştirak etmiştir. Kongre sonunda rehber niteliğinde 3 kongre kitabı ortaya çıkmış, ayrıca baş ucu kitabı niteliğinde ‘Sterilizasyon Dezenfeksiyon ve Hastane İnfeksiyonları 2002' kitabı derlenmiştir. Sadece kitap bazında bile 5000'in üzerinde konuyla ilgili kişilere ulaşılmıştır. Derlenen kitap ile 3. ve 4. kongrelerin kitapları tam metin olarak internet ortamında ilgililerin hizmetine sunulmuştur.

Dezenfeksiyon, Antisepsi, Sterilizasyon (DAS) Derneğinin kuruluşunu ile birlikte, 4. Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon kongresi, DAS Derneği tarafından Samsun'da düzenlenmiş ve 850 kişinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Kongreye olan yoğun ilgi ve etkileşim, Kongreyi Samsun'da yapılamaz duruma getirmiştir. 2007 yılı için 1000'in üzerinde bir katılım beklenmektedir. Kongrenin ekonomik olması da düşünülerek, Nisan ayının ilk haftasında Kremlin Palace'da kongrenin yapılmasına karar verilmiştir.

Kongre ile ilgili güncel bilgilere www.das.org.tr/2007 adresinden on-line ulaşılabilmektedir.

Kongrede ağırlıklı olarak günlük pratiğimizde karşılaştığımız sorunları içeren konulara ağırlık verilecektir. Katılımcılar küçük çalışma grupları içinde yer alarak konunun uzmanlarına direk ulaşma imkanı bulacaklardır. Ayrıca sektörün kendini takdim edeceği oturumlarda yeni ürünleri ve firma profillerini tanıma imkanı da sağlanmış olacaktır. Kongre  bir fuar havasında gerçekleşecektir.

Sizleri; yoğun bilimsel programa, sosyal programın da katılımı ile yorucu, neşeli ve eğitici bir kongre'de bu kez Antalya'da birlikte olmaya davet ediyoruz.

Başarılı bir kongre olması dileği ile..

Düzenleme kurulu adına

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Recep ÖZTÜRK